Medicinar slavio u komšijskom duelu

Rukometašice ORK Loznica poražene su u Šapcu od ekipe Medicinar dva sa 20:33 (10:14), u šestom kolu Prve ženske rukometne lige Centar.

U komšijskom derbiju domaća ekipa je bila bolji rival  i zasluženo slavila petu pobedu u prvenstvu.

Mlade Lozničanke parirale su iskusnijim domaćim igračicama u prvom poluvremenu, ali su u nastavku pale i dozvolile rivalkama da naprave razliku i zabeleže uverljivu pobedu.

Trener Dragan Nikolić nije mogao u ovom susretu da računa na povređenu Milicu Samardžić,  pa je i onako podmlađen sastav Loznice bio još više oslabljen za ovaj meč.

U sastavu je bilo i nekoliko mlađih pionirki na koje nije mogao ozbiljno da računa.

Najefikasnija je bila kapiten Loznice Jasmina Simić sa devet golova, ali ni to nije bilo dovoljno za uspeh njene ekipe. Aleksandra Kuljanin i Sanja Avramović dodale su po pet golova.

U pobednčkoj ekipi Vidić je postigla sedam, dok su Obrenović i Obradović upisale po šest golova.

Loznica je na sedmom mestu sa dve pobede i četiri poraza a u narednom kolu dočekuje ekipu Metalac 2015 iz Valjeva.

RK Medicinar 2 - ORK Loznica 33:20 (14:10)

Hala Zorka. Gledalaca: 250.   Sudije: Milica Denić, Marijana Ranković.

Sedmerci: Medicinar 0 (0), ORK Loznica 3 (2). Isključenja: Medicinar 10 minuta, ORK Loznica 6 minuta.

Medicinar: Jezdić K., Obradović T. 6, Obrenović U. (K) 6, Mijailović L. 5, Kojić T. 4, Jokić I., Vidić K. 7, Radosavljević M., Kažić N. 3, Spasojević T. 2, Ignjatović A., Stević S. i Glišić T.

ORK Loznica: Grgić N. 1, Tešić M., Kuljanin A. 5, Vasić Ž., Gligorić S., Popović J., Marešević V., Petrić H., Polić K., Simić J. (K) 9 (1), Avramović S. 5 (1), Petrić E., Vasiljević M. i Tešić V.