EHF Kup: ŽORK Jagodina slabašna za danski Viborg!

Ekipa ŽORK Jagodine odigrala je meč u EHF kupu na severozapadu Danske protiv ekipe Viborga gde je izgubila rezultatom 31:16 (15:9).

Jagodinke su vrlo loše startovale pa su već u 10. minutu imale zaostatak od 5 golova. Govorimo o ozbiljnoj ekipi Viborga koja ove godine cilja na osvajanje ovog prestižnog Evropskog takmičenja. Jedina nada za Jagodinke bila je sjajna golmanka Jelena Đurašinović koja je bila vrlo raspoložena i „skidala” sve što se moglo odbraniti. Odbrana gostiju nije funkcionisala kako je zamišljao trener pa je pozvao svoje devojke na minut predaha i ukazao na greške koje se javljaju. Prvi gol gošće su postigle iz penala preko Jelene Gojković koja je ovoga puta imala 3 gola iz 8 pokušaja. Najveći procenat uspešnosti imala je kapiten ekipe Ivana Jevtić koja je bila precizna 3 puta od 4 upućena šuta uz procenat 75%. Krila Jagodine ovoga puta nisu blistala, Jovana Bogojević i Slađana Stepanović imale su po jedan šut na desnoj strani koje nisu uspele da pretvore u gol dok je na levoj strani crnogorska internacionalka Aneta Adžić imala 1 gol iz 2 pokušaja a Marina Glišović 2/3. Igru su “vodili” bekovi, najefikasnija u bekovskoj liniji bila je Tanja Vučković koja je imala 4 pogodaka iz 7 šuteva.

Što se tiče domaće ekipe, trener Jakob Vestergard i njegova pomoćnica Suzane Vilbek, pripremili su ekipu na najbolji mogući način. Najraspoloženija na meču bila je Ameli Hansen koja je imala 100%, 11/11. Pratile su je Kristina Jergensen koja je bila precizna 5 puta dok je Stine Andresen ubeležila jedan manje.

Drugi meč sa ekipom Viborga, Jagodina će odigrati 17.11. u sportskoj hali „JASSA” u Jagodini odmah posle derbi meča u domaćem šampionatu gde Jagodinke igraju protiv Bekamenta iz Aranđelovca.