Radnički vezao tri pobede u PRLS: Miletić bez bodova u DRLS

U sedmom kolu Prve lige Sever za žene, rukometašice Radničkog došle su do nova dva boda pobedom nad ekipom Dolova, 41:34.

Domaća ekipa je već u 6. minutu imala prednost od četiri gola (6:2) i nagovestila utakmicu sa puno golova. Tokom prvog poluvremena rukometašice Radničkog su povećavale vođstvo i tresle mrežu gostiju u serijama, do konačnih plus pet pred odlazak na pauzu.

U drugom poluvremenu, domaća ekipa je imala konstantnu prednost, iako se tokom većeg dela drugog poluvremena igralo gol za gol. Deset minuta pre kraja gošće ne uspevaju da iskoriste dve igračice više na terenu kako bi smanjile rezultat.

Maksimalna prednost igračica Radničkog je iznosila 10 golova, a u samom finišu drugog poluvremena serijom od tri gola gošće smanjuju na sedam golova razlike.

Za najbolju igračicu utakmice proglašena je Sanja Dronjaković sa postignutih 10 golova, a kod gostiju istakla se Natalija Ćojbašić, koja je isto toliko puta zatresla mrežu protivnika.

U grupi Istok DRLS za žene, rukometašice Miletića nisu uspele da dođu do pobede u poslednjem kolu prvog dela sezone. One su u gostima poražene od ekipe Gradnulica rezultatom 35:25.

Od prvog minuta domaća ekipa je nametnula svoj tempo igre i sa šest golova prednosti otišla na predah. U drugom delu utakmice situacija na terenu se nije menjala. Gošće nisu imale adekvatna rešenja za efikasne napade i čvrstu odbranu domaće ekipe.

Najefikasnija na utakmici bila je Milica Tomić (OŽRK Gradnulica) sa dvocifrenim učinkom (10 golova), a dva gola manje postigla je rukometašica gostujuće ekipe Teodora Čuturilov.

Miletić 30 : 8 Gradnulica
Partizan 29 : 26 Senta
Obilić 22 : 17 Naftagas