"Želja" bez bodova u Čairu: Tatran Prešov odneo bodove!

Rukometaši Železničara doživeli su ubedljiv poraz u meču 8. kola SEHA Gazprom lige od Tatrana iz Prešova - 25:36(11:17).

„Želja“ je od samog starta bio u kontraritmu. Gosti su poveli sa 2:0, Nišlije su meč u napadu otvorile sa dva vezana promašaja Sretenovića, prvi gol postigle tek u petom minutu, preko Damjanovića, nakon polukontre Markovića i Milovanovića. Onda je i Vejin dva puta promašio i na semaforu je za tili čas bilo 1:4. Gosti su bili gotovo nepogrešivi, a kada su, golom Tsarapkina poveli sa 6:2, Veselin Vujović je, u 9. minutu, zatražio prvi tajm-aut.

Koliko domaćim rukometašima nišzta nije polazilo za rukom, pokazuje promašen sedmerac Spasića, odmah nakon minuta odmora-pogodio je Čuprinu u glavu, a nedugo zatim Živković je, u pokušaju da atraktivno poentrira, promašio čitav gol iz kontranapada, nešto kasnije i Damjanoviću je čist „zicer“ skinuo odlični Čuprina. Previše je to bilo grešaka, a premalo učešća golmana Darka Stošića, koji nije uspeo ni da pipne loptu, pa su Slovaci, malo po malo, podizali razliku, sada već na plus pet (8:3 u 13. minutu). Mihaljevićeva odbrana iz 17. minuta bila je prva „Željinih“ čuvara mreže na ovom meču, u momentima kada su Nišlije mogle i bolje da iskoriste dva minuta sa igračem više u polju, nego da golom Pavlovića iz sedmerca smanje na 5:9.

Imao je tada Danilo Mihaljević pravu „minijaturu“, skinuo sedmerac Stranovskom, pa „zicer“ Tsarapkinu, ali njegovi saigrači u napadu to ni na koji način nisu materijalizovali. Dve vezane greške Potkonjaka surovo kažnjava Čip u kontrama i eto ih plus šest za tim iz Prešova. „Željino“ poniranje se nastavilo, u periodu sa igračem više prima dva vezana gola, ukupno je to bila serija gostiju 3:0, za rekordnih 15:8 i Vujovićev već drugi tajm-aut. Tada su Jevtić i Milovanović na kratko odbili nalet rivala, ali gosti su nemilosrdni u napadu, posebno „gorostas“ Rabek, koji maltene uz zvuk sirene postavlja konačnih 17:11 za Tatran u prvom poluvremenu.

Ništa se nije promenilo u nastavku meča. Najpre je Lapajne postigao dva efektna gola šutevima sa zemlje, u 40. minutu gosti stižu do dvocifrene prednosti (24:14), koju na kratko umanjuju Jevtić i Vejin, ali nikako Nišlijama nije uspevalo da se vrate u igru. Rukometaši Tatrana su bukvalno „crtali“ po protivničkom golu, šta god su šutnuli, sve je završilo u mreži, jedinu odbranu čuvari mreže „Želje“ su zabeležili u 58. minutu! Slavko Goluža je rotirao, ali nije dozvolio svojim igračima da smanje tempo, na drugoj strani golgeterski raspoloženi bili su samo Vejin i donekle Milovanović-premalo da se ublaži težak poraz.

VESELIN VUJOVIĆ, ŽELEZNIČAR:

Sasvim zaslužena pobeda Tatrana. Pokazali su kakav treba da bude odnos prema igri, maksimalno su se zalagali, brinuli o svakom detalju od početka do kraja utakmice. Možda nama napad i nije toliko loše išao, i pored velikog broja tehničkih grešaka, ali bilo je jako malo odbrana golmana, posebno u drugom poluvremenu. U svakom slučaju, sastali smo se sa jednom jako dobrom ekipom, učesnikom Lige šampiona. Pokazali su nam model kako bi to trebalo mi da radimo nekad u budućnosti.

SLAVKO GOLUŽA, TATRAN:

Čestitke mojim igračima. Nije bilo lako pripremiti se za ovu utakmicu. Imali smo samo jedan trening regeneracije posle povratka iz Lisabona. Ali, uspeli smo da pobedimo i raspodelimo minutažu, da i rekovalescente uključimo u igru, poput Urbana, Kroka, Vučka... Mi smo se tek na ovoj utakmici kompletirali posle nekoliko nedelja. Ima tu detalja kojima nisam zadovoljan, prvenstveno igrom jedan na jedan u odbrani. Imamo dva dana da se dobro pripremimo za Bešiktaš. Još jednom, hvala domaćinima na toplini koju su nam pružili u ova dva dana.

Niš, 7. novembra. Hala Čair. Gledalaca: 850. Sudije: Matija Gubica i Boris Milošević (Hrvatska). Sedmerci: Železničar 5(4), Tatran 7(6). Isključenja: Železničar 4, Tatran 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (4 odbrane, 1 sedmerac), Lazić, Stošić, Milovanović 5(1), Potkonjak, Stanojević, Sretenović 1, Mađar, Vejin 8, Živković 1, Spasić 2(1), Marković 2, Jevtić 2, Damjanović 2, Kljajić, Pavlović 2(2).

TATRAN PREŠOV: Cvitković, Čuprina (9 odbrana, 1 sedmerac), Rabek 6, Hrstka 1, Lapajne 4, Krok 2, Urban, Čip 4, Vučko 1, Stranovski 6(2), Butorac 7(4), Kasal, Tsarapkin 3, Gatin 2.

Semafor: 1:2(5), 3:8(13), 5:11(21), 8:15(28), 14:24(41), 20:31(53).