RK Obilić posle 4 kola došao do pobede!

Nakon ”posta” od četri kola ”vitezovi” su došli do celog plena i tako najavili da je period slabih rezultata verovatno iza njih. Do pobede u derbiju začelja gosti su došli pre svega zahvaljujući dobrim
učinkom svojih čuvara mreže kao i preciznom Aničiću, inače najboljem pojedincu ove utakmice. I pored pobede, ostvarene boljom igrom u drugom poluvremenu, utisak je da ”vitezovi” još nisu na nivou igre kakava se od njih sa pravom očekuje. Početak utakmice protekao je u blagoj dominaciji gostiju koji su zbog nekoliko promašenih ”zicera” nakon šest minuta igre stekli prednost od samo dva gola (3:5). U tom periodu istako se uspešnim odbranama mladi Filip Dražić, da bi potom njegov kolega na golu domaćih Miloš Vuković bio najzaslužniji za potpuni preokret rezultata u korist svoje ekipe (10:6 – 19.min). Sve to ipak nije toliko poremetilo ”vitezove” koji najviše zahvaljujući spomenutom Dražiću, upornom Mandiću, nepogrešivom Aničiću i racionalnom Ivoševiću počinju polako da smanjuju zaostatak najavljujući tako uzbudljiv dalji tok utakmice (12:8 – 21.min; 13:9 – 23.min; 14:12 – 25.min; 14:14 – 27.min). Do kraja poluvremena Vračarci su stekli minimalnu prednost (15:16), koja je nesumnjivo morala biti veća da su iskorišćena u zadnjem minutu još dva ”zicera”, od ukupno devet, koliko su ih promašili u prvih 30. minuta. Ulaskom u igru, po prvi put na utakmici, iskusnog Ćorovića napad ”vitezova” dobija na sigurnosti i raznovrsnosti što se odražava na  dalje kretanje rezultata (16:18 – 32.min; 18:22 – 39.min; 21:28 – 47.min). Probao je za to vreme strateg ”rudara” Ajdačić promenama zonske odbrane nekako da zaustavi razigrane ”vitezove”, ali malo toga je polazilo za rukom njegovoj ekipi. Ipak, podrška od bučne publike, i pad koncentracije u odbrani gostiju, donose domaćinu priliku da smanji prilični zaostatak što oni počinju uglavnom i da materijalizuju (24:28 – 50.min; 27:30 – 53.min). Da ne dođe do nervozne i neizvesne završnice utakmice, čiji je krajnji ishod bio od velike važnosti za oba rivala, pobrinuo se kapiten ”vitezova” Radović odbranivši šuteve sa sedam metara najiskusnijim igračima ”rudara” (Milošević 2, Tica 1). Iako su poslednji put na ovoj utakmici zatresli mrežu odličnog Vukovića u 57. minutu (28:32), u preostalom vremenu gosti su, pre svega na bolji kvalitet, sigurno održali prednost koja im je donela nove bodove i pomak ka sredini tabele. Koliko će ova pobeda u Kostolcu doneti na motivaciji i značenju ”vitezovima” videće se već u narednom kolu kada će ugostiti debitanta iz Novog Pazara, jedno od prijatnijih iznenađenja u dosadašnjem delu takmičenja.

RK RUDAR – RK OBILIĆ 29 : 32 ( 15:16 )

Sala: SC ”Kostolac”.

Gledalaca: 500.

Sudije: Vanja Antić (Beograd) – Jelena Jakovljević (Beograd)

Sedmerci: Rudar 5 (1) Obilić 2 (0)

Isključenja: Rudar 8. min Obilić 6. min

RUDAR: Despotović, Radisavljević, Avramović 1, V. Vuković 1, Tica 3, Milošević (kap) 7 (1), Murina, M. Vuković (15 odbrana / 2 sedmerca), Stajković, Mrvović 6, Đorđević, Mirković 3, Nedeljkov 5, Božić 3, Merdović (trener D. Ajdačić).

OBILIĆ: Radović (kap – 4 odbrane / 3 sedmerca), Podraščić 3, Ćorović 2, Vokši 2, Aničić 11, Jestrović 1, Dražić (13 odbrana / 1 sedmerac), Miljaković, Mirić, Pavić 3, Teodorović 1, Mandić 5, Kasalović, Đorđević, Ivošević 4, Bećirović (trener: D. Petković).