Zvezda "odradila" Proleter na "Karađorđu"

Samo što je Bačka apsolvirana na redu je već sledeća utakmica. U okviru 15. kola Zvezda je gostovala na „Karađorđu“ ekipi Proletera.

Treća utakmica za samo nedelju dana očito je uticala na igrače da prvo poluvreme bude prilično nesadržajno. Po jako lošem i teškom terenu obe ekipe su podbacile i nisu pružile očekivanu partiju. Igralo se tvrdo uz mnogo prekida i sa dosta prekršaja. Domaćinu je očigledno bila taktika da seckanjem igre i čestim prekršajima uspori Zvezdu i otupi joj napad, što su uglavnom i uspevali. Jedina situcija vredna pomena je autogol Andrejevića za vođstvo Zvezde. Igrao se 9. minut kada je Ebisilio iskosa sa desne strane dobro ubacio loptu na peterac, a već pomenuti Andrejević nespretno intervenisao i ubacio lopti u svoju mrežu. Treba još pomenuti i slobodan udarac Proletera. 45. minut se igrao kada je Čolović izveo jako dobro slobodan udarac, dobro je gađao ali lopta je prošla pored gola.

Da je prvo poluvreme bilo možda i najlošije ove sezone govori i činjenica da je Milojević od starta drugog izvršio prvu izmenu i Ebisilija je zamenio Čaušić.

Zvezda je prvu pravu akciju na utakmici odigrala u 51. minuti i Stojković se našao u šansi, šutirao ali od svega samo korner.

U 55. minutu uzvraća i Proleter, Vujaklija dobro centrira, Čović najviši u skoku i lopta ide preko gola. Već u sledećem napadu 2:0 za Zvezdu. Marin odlično proigrava Stojkovića ovaj odlaže za Bena i egzikucija je bila neminovna. Ben je desetim golom u sezoni a četvrtim u domaćem prvenstvu povećao prednost Zvezde.

U 66. minutu beležimo dobar šut Jovičića iz daljine. Nakon kornera lopta je izbijena na nekih tridesetak metara ovaj je hvata na prvu i jako blizu je bio gola.

U 70. minutu najbolja šansa za domaće, Šćepanović je promašio gol šansu i rezultat je ostao nepromenjen.

U 79. minuti domaći postižu gol ali je poništen zbog ofsajda. Domaći su izveli korner, najviši u skoku je Čović i šalje loptu u mrežu ali je iz ofsajd pozicije Vujaklija smetao golmanu Popoviću i gol je opravdano poništen,i pored činjenice što su se domaći fudbaleri protivili odluci sudije.

Ostatak utakmice je prošao u seckanju igre i nije bilo naročitih situacija vrednih pažnje.

Definitivno utakmica koja će se brzo zaboraviti. Prema situacija na tebeli nosila je epitet derbija kola ali nije opravdala taj naziv. Najvažnije od svega su nova tri boda i četrnaesta pobeda u šampionatu. Sledi Liverpul i spektakl u Ligi šampiona.

Strelci: 0:1 – Andrejević autogol u 9, 0:2 – Ben u 56. minutu.

Novi Sad – Stadion: „Karađorđe“. Sudija: Miloš Djorđić.  Žuti kartoni: Čuković, Vujaklija i Mitrović (Proleter), Degenek i Jovičić (Crvena zvezda).

PROLETER: Vesić, Tanasin, Andrejević, Lambulić, Čuković (od 74. Mitrović), Bukorac (od 60. Šćepanović), Mićić, Čolović, Čović, Novaković (od 60. Mirosavljev), Vujaklija. Trener: Dragan Radojčić.

CRVENA ZVEZDA: Popović, Stojković, Savić, Degenek, Rodić (od 80. Gobeljić), Jovičić, Krstičić, Ben, Ebisilio (od 46. Čaušić), Marin (od 59. Srnić), Pavkov. Trener: Vladan Milojević.