Mačva bez bodova u Nišu

Na gostovanju ekipi Radničkog u Nišu koja je trenutno drugoplasirana na superligaškoj tabeli, šabačka Mačva je u okviru 14.kola, poražena rezultatom 3:0 (1:0). U listu strelaca upisali su se Taras Bondarenko u 20. minutu, Lazar Ranđelović u 68. i Slađan Nikodijević u 79.minutu.

Šapčani su u ovaj meč ušli bez nekoliko standardnih igrača, zbog povreda i kartona. Međutim, već od narednog susreta, kako je i najavljeno na konferenciji pred gostovanje u Nišu, ekipa će biti kompletirana i potpuno spremna i motivisana za borbu i osvajanje veoma važnih bodova.

Šef struke crveno-crnih, Darko Tešović kaže da rezultat večerašnje utakmice nije realna slika igre koju su igrači Mačve pokazali na terenu. „Što se tiče same igre, momci su bili odlični i mogu reći na osnovu toga da rezultat nije realan. Mogli smo i mi do jednog ili dva gola, imali smo šanse, bili smo dobri u polju. Momci su se trudili i želeli, ali ovo je zaslužena pobeda Radničkog koji nije džabe na drugom mestu na tabeli. Nama ostaje da radimo i spremimo se za ostatak prvenstva“, kaže Tešović.

Radnički: Ristić (g), Pankov, Todorovski, Bondarenko, Crnomarković, Haskić, Drinčić, Noma (k) - Damnjanović od 46.min, Babić (Mrkić od 15.min – Nikodijević od 64.min), Stanković, Ranđelović. Žuti kartoni: Crnomarković 26.min, Pankov 64.min.

Mačva: Puletić (g), Tošić, Ivić, Jovanović, Gigić, Marković, Adamović (k), Jeremić (Đoković od 56.min – Babić od 76.min), Gemović, Lazarević i Milosavljević. Žuti kartoni: Marković 45.min.

U narednom, 15.kolu Super lige Srbije, fudbaleri Mačve dočekuju ekipu Voždovca. Utakmica se igra u nedelju od 16 časova.