Trsteničani u sredini tabele

Posle minimalnog poraza u prethodnom kolu Srpske lige Istok fudbaleri Trstenika PPT savladali su na svom stadionu kraj Morave solidnu ekipu Rtanja iz Boljevca rezultatom 3:2.

Gosti su doputovali nekompletni, a domaći su bili tokom celog susreta bolji tim i agresivniji, međutim njihovi strelci su se propisno ispromašivali u jednom delu susreta.

U 36. minutu u velikoj guđvi pred golom domaćih Luka Lazarević nepropisno startuje i sudija Jelena Cvetković pokazala je na belu tačku. Dejan Mašić je uspešno izveo najstrožiju kaznu, savladao domaćeg golmana Kostića i 1:0 za Rtanj. Onda domaći napadaju bezuspešno sve do 42. minuta kada je Jovan Milošević izjednačio rezultat na 1:1.

U nastavku utakmnice ista slika do 60. minuta kada je gostujući igrač Grozdić faulirao Vukčevića i Jelena Cvetković je po drugi put dosudila jedanaesterac. Siguran realizator bio je Vukojičić i domaći su u vođstvu 2:1. U 68. minutu Đorđe Vukosavljević precizno pronalazi Dušana Vukčevića a ovaj pogađa mrežu gostiju 3:1.

Gosti su uspeli u 88. minutu da ublaže poraz 3:2 strelac Nikolić. Treba reći i to da je Đorđe Vukosavljević bio najbolji igrač na terenu, posle ovog 13. kola trsteničani su u sredini tabele na 9. mestu sa osvojenih 19 bodova.

U narednom 14. kolu gostuju kod ekipe Tabane Jagodina koja je trenutno bolje plasirana od trsteničana  i nalazi se na 6. mestu tabele sa 23 osvojena boda.