NBA: Fenomenalna partija Nemanje Bjelice

Košarkaši Sakramenta upisali su treću pobjedu u NBA ligi, savladavši Vašington na svom terenu.

Prvi period bio je veoma izjednačen. I jedni i drugi su igrali dobro a Sakramento je na kraju dobio prvi period sa 28-27. Drugi period bolje su odigrali gosti. U napadu su pogađali gotovo sve a defanzivno su bili dovoljno dobri da na odmor odu sa šest poena prednosti. Treći period bio je veoma izjednačen i Vašington je sačuvao prednost sa poluvremena. Djelovalo je da će Kingsi izgubiti ali su onda odigrali fenomenalan poslednji period. Dobili su ga sa 37-27 te su preokretom došli do pobjede.

Junak pobjede Sakramenta bio je naš Nemanja Bjelica. Beli je odigrao jedan od najboljih mečeva u NBA ligi u svojoj karijeri. Imao je 26 poena, 12 skokova, tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu. Takođe, pogađao je ključne trojke i pokazao je da itekako ima kvaliteta za NBA ligu samo kad dobije pravu minutažu. Goste je predvodio Vol sa 26 poena i osam asistencija.