KLS: Dinamik se namučio protiv Slobode, ali ostao neporažen

Košarkaši Dinamika savladali su ekipu užičke Slobode rezultatom 96:87 u uvodnom meču četvrtog kola Košarkaške lige Srbije. Gosti su pružili dobar otpor favorizovanim domaćinima, pa je publika u Hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu mogla da uživa u zanimljivom meču.

Prva četvrtina donela nam je vrlo izjednačenu borbu dva tima. Dinamik je konstantno vodio, ali Sloboda nije dozvoljavala Dorćolcima da se isuviše rezultatski odlepe. Uspevali su nekoliko puta gosti da izjednače u ovoj deonici, ali nijednom nisu poveli. Na prvi odmor otišlo se rezultatom 21:16.

Druga četvrtina donela nam je samo nastavak onoga što smo gledali u prvoj deonici. Ipak, obe ekipe počele su da igraju znatno angažovanije u napadu, što je rezultovalo velikim brojem poena u ovom delu meča. Sloboda se ipak bolje snašla, pa je predvođena Marićem i Simićem uspela da na poluvreme ode sa jednim poenom prednosti na zadovoljstvo ne tako malog broja užičkih navijača na Novom Beogradu.

Sasvim korektno je Sloboda otvorila nastavak susreta i stvorila tri poena prednosti u dva navrata. Ipak, nakon što Hristov nije uspeo da odvede Užičane na "plus šest", Dinamik je uzvratio serijom trojki. Prednost su Dorćolci samo uspeli da uvećaju do kraja četvrtine, pa su pred poslednjih deset minuta imali solidnu zalihu od sedam poena.

Početkom poslednje četvrtine delovalo je da će meč konačno biti prelomljen u korist domaćih koji su uspeli da vežu tri uzastopne trojke. Dva puta je tada bio precizan Stevanović, a jednom Vulikić. Delovalo je da će Dinamik ući u mirnu završnicu, pošto je u tom trenutku bilo 87:71. Nisu tako mislili gosti iz Užica koji su napravili seriju 14-3, te došli na samo pet poena zaostatka tri minuta pred kraj susreta. Za nešto više, ipak nisu smogli snage, pa je Dinamik upisao četvrtu pobedu, dok je Sloboda zabeležila treći poraz.

U narednom kolu, Dinamik će gostovati ekipi Zlatibora, dok će Sloboda dočekati ekipu Novog Pazara na svom parketu u Hali Veliki Park.

Dynamic VIP Pay: Stevanović 24, Glišić 19, Beslać 18, Čakarević 10, Janković 6, Kutlešić 6, Vulikić 5, Milisavljević 4, Savković 4

Sloboda Užice: Marić 23, Simić 17, Čomagić 14, Crnić 12, Kadiri 8, Hristov 8, Otašević 3, Paunović 2