"Orlovi" odigrali nerešeno protiv Belgijanaca!

U Zrenjaninu, u “Kristalnoj” dvorani odigran je meč između reprezentacija Srbije i Belgije gde je došlo do podele bodova pri rezultatu 27:27. Reprezentacija Srbije je pred 3500 gledalaca solidno otvorila meč gde je na semaforu u 8. minutu stojalo 4:2 za naše “Orlove”. Belgijanci su svojoj igrom zasluženo nekoliko puta izjednačavali rezultat ali u 22. minutu Srbija prvi put odlazi na +3 pri rezultatu 11:8. Do poluvremena bilo je dosta vremena da se igra i od 22. minuta do kraja prvog dela Belgija je smanjila prednost domaće reprezentacije na -1 gde je rezultat pred odlazak na desetominutnu pauzu bio 15:14.

U drugom poluvremenu u 43. minutu “Orlovi” su ponovo došli na +3 ali nakon 11 minuta, reprezentativci Belgije dolaze do prednosti od jednog gola razlike. Selektor Srbije, Nenad Peruničić, pozvao je svoje momke na minut predaha gde je pomoćnik Nedeljko Jovanović motivisao momke rečenicom “odbranimo se i damo gol, pobeda je naša”. “Orlovi” su pokušavali na sve načine da dođu 2 boda ali motivisani Belgijanci koji do sada nikada nisu učestvovali na Evropskim i Svetskim prvenstvima nisu dozvoljavali te je došlo do podele bodova gde je krajnji rezultat bio 27:27. Nema potrebe da se ljutimo na naše “Orlove”, debitant Lazar Kukić je pokazao kako treba da se igra za svoju reprezentaciju pa je svojim maestralnim fintama i šutevima razarao odbranu Belgijanaca i došao do brojke od 6 pogodaka. 28. oktobra u Cugu, u Švajcarskoj, reprezentativci Srbije će odigrati drugi meč u “Bossard” areni protiv Švajcaraca.

SRBIJA - BELGIJA 28:28 (15:14)
Zrenjanin
"Kristalna dvorana"
Gledalaca - 3.500
Sudije: Madsen/Mortensen (Danska)

SRBIJA: Pušica, Marjanović, Popović, Orbović, Đukić, Pešić 1, Radivojević 2, Đorđić 3, N. Ilić 5(3), Mošić 5, V. Ilić 1, Nikolić 2, Kukić 6, Sretenović 2, Cupara, Milosavljev
BELGIJA: Letens, Ums, Spuren 2, Meldens 3, Deviš, Omiš, Robins 5, Pleser, Maršal, Dansel 3, Nojvil, Keziora 8(3), Vankosen, Bolaers 2, Kerimi 1, Kolman, De Bojle 1
SEMAFOR: 4:2 (8.) 6:6 (16.) 11:8 (22.) 14:11 (27.) 16:17 (33.) 20:18 (37.) 23:20 (43.) 23:22 (47.) 24:25 (52.) 24:26 (55.) 26:26 (59.)