Remi protiv komšija

Ofkovci su imali više od igre, stvarali šanse, ali gostujuća ekipa FK Zvezdara je iz samo par prilika uspela da stigne do remija. OFK Beograd - FK Zvezdara 2-2 (1-1).

Utakmica je odigrana u nešto drugačijem ambijentu od ostalih u ovom rangu takmičenja jer su na ovom meču obe ekipe imale organizovanu podršku svojih navijača i to je utakmici dalo posebnu draž.

Poveli smo veoma brzo, već u 5. minutu utakmice kada je Rakić golom krunisao naš brz napad. Ipak, u 30. minutu meča Lekić postiže evro-gol šutem sa distance i na odmor se odlazi sa po jednim golom u obe mreže. I u drugom poluvermenu prvi do vođstva dolaze Plavi kada nakon odličnog prodora Pavlovića nepropisno zaustavljaju u kaznenom prostoru Zvezdare. Siguran izvođač sa "bele  tačke" bio je Milovanović. Do kraja utakmice, tačnije u 77. minutu, gosti preko Crnatka postižu pogodak koji je bio i poslednji na meču.

Svoje utiske o ovom meču izneo je naš šef struke, Žarko Todorović: - "Utakmica puna tempa, borbe i golova, ali na žalost, samo bod za naš klub. Ekipa Zvezdare je šutnula tri puta u okvir gola, dala dva, a naša ekipa je propustila sijaset šansi. Treću utakmicu vodimo i primamo golove na samom kraju utakmice. Očigledno je da naša ekipa ne može da iznese utakmicu do kraja i to je danak neiskustvu. Hvala našim navijačima koji to prepoznaju i daju nam podršku na svakoj utakmici kako kuci tako i na strani."

Takođe, treba reći da su se istorije naša dva kluba u dosta situacija susretale. FK Bulbulderac je osnovan 1951. godine, a kada smo mi promenili ime iz BSK u OFK Beograd, poklonili smo dresove i ostalu opremu komšijskoj ekipi koja je od tada promenila naziv kluba u BSK i nosila znamenja koja smo mi sa ponosom nosili sve do 1957. godine. Grb koji i danas nosimo dosta podseća na onaj koji je bio logo Bulbulderca, a 1974. godine zvezdarski BSK je promenio ime u OFK Zvezdara, ponovo po uzoru na slavni tim sa Stare Karaburme. Iz Zvezdare u OFK Beograd je došlo pregršt igrača, a pomenućemo neke od njih... Još kao omladinac u OFK je prešao Petar Borota i zadržao se kod nas preko deceniju, tu su i Hadžitonić, Serpak, Vučićević, Manislavić, sadašnji predsednik kluba, Došen-Majkić, Drageljević i mnogi drugi.

Naredni meč igramo sledeće subote od 13:30 h kada smo gosti ekipe FK GSP Polet Dorćol.

Radnički (NB) 2 : 0 Prva Iskra
Stepojevac Vaga 1 : 1 Lokomotiva
BASK 3 : 3 GSP Polet Dorćol
OFK Beograd 2 : 2 Zvezdara
Jedinstvo 0 : 1 Crvena Zvezda
IMT 2 : 0 Brodarac
Grafičar 1 : 1 Kolubara
Radnički (O) 2 : 1 BSK Borča