SENZACIJA: Zvezda savladala Jesenice

Crveno-beli hokejaši su, nakon prve dve utakmice i dva poraza, danas odmerili snage sa starim rivalom iz nekadašnje zajedničke države, ekipom Jesenica. U utakmici u kojoj je Jesenicama igrala samo pobeda, ekipa Jovice Rusa pokazala je izuzetan karakter i napravila pravu senzaciju. Zvezda je ostvarila istorijsku pobedu u poslednjoj deceniji:

Crvena zvezda – Jesenice 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Prvi period završen je miroljubivo – 0:0. Ni Zvezda (2 puta), ni Jesenice (1) nisu uspeli da iskoriste igrača više na ledu. Jeseničani su imali više šuteva na gol Rankovića (16 naspram Zvezdinih 5), ali je naš golman ostao nesavladiv.

Ni drugi period nije doneo golove. Zvezda je u ovom periodu imala jedno isključenje koje Jeseničani ne koriste, a Arsenije Ranković je opet bio na visini zadatka odbranivši 13 udaraca na svoj gol.

Poslednji period Zvezda započinje sa igračem više (43. minut), ali ne koristi svoju priliku. Posle toga dva isljučenja za crveno-bele. Prvo timsko isljučenje zbog više igrača na ledu, a onda i Vjačeslava Čengritseva, tako da Jeseničani koriste tu priliku i dolaze u vodstvo od 0:1 (46. minut). I onda u 55. minuti, kada su naši oklopnici imali igrača više na ledu, Uglješa Novaković, na asistenciju Nikola Kerezović – Artjom Kulešov, donosi Zvezdi izjednačenje – 1:1! U 67. minuti Ivan Anić biva isključen, ali svi napori ekipe Jesenica ostali su bezuspešni. Pak nije mogao da prođe sjajnog Arsenija Rankovića, pa se ušlo u produžetke.

A u produžecima gol za neviđeno slavlje naših hokejaša. Igrao se  63. minut kada je Bogdan Gaidaš (asistencija Luka Vukićević – Andrej Cvik) postigao gol za 2:1 i veliku pobedu!!!

Zvezda je igrala u sastavu: Arsenije Ranković (45 odbrana), Bojan Vasić, Uglješa Novaković (1 gol), Pavle Podunavac (1 isklj.), Nikola Kerezović (1 asis.), Marko Brkušanin, Vjačeslav Čegrintsev (1 isklj.), Bogdan Gaidaš (1 gol), Ivan Anić (1 isklj.), Robert Sabadoš (1  isklj.), Eisai Arai, Andrej Cvik (1 asis.), Andrija Španjević, Artjom Kulešov (1 asis.), Luka Vukićević (1 asis.), Daniel Mihal, Vasilije Anđelković, Andrija Jovović, Mirko Marković, Antonije Mašić, Dušan Janković

Trener: Jovica Rus

Izvor: czbgtv.com