Crveno - Beli savladali Mokru Goru iz Zubinog Potoka!

Rukometaši Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu u Superligi, prvu u „Šumicama“, nad Mokrom Gorom – 31:29 (18:12).

U duelu novog i bivšeg selektora reprezentacije Srbije, uspešniji je bio trener Crvene zvezde, Nenad Peruničić. Od samog starta su crveno-beli nametnuli svoj ritam, zaigrali požrtvovano, brzo, dinamično i bez problema stigli do novih bodova.

Nagoveštaj ishoda trećeg ovosezonskog duela u „Šumica“ videli smo već na samom početku kada su izabranici Nenada Peruničića za 5 minuta došli do vođstva 5:1. I nisu se tu zadržali, već su tokom celog toka prvog poluvremena povećavali prednost i tresli mrežu gostiju u serijama, do konačnih +6, 18:12 nakon prvih trideset minuta.

I u drugom poluvremenu su crveno-beli imali konstantnu prednost, većinom 5 golova. Ekipa koju sa klupe predvodi Veselin Vuković je uspela da u 46.minutu dođe do samo dva gola minusa (22:20), ali su Pešić i Bugarinović odbili nalet tima iz Mokre Gore sa igračem manje i praktično prelomili utakmicu. Ponovio se scenario sa prethodne dve utakmice iz „Šumica“, kada je Crvena zvezda imala dva igrača manje poslednjih dva minuta, pa je Mokra Gora uspela da iskoristi takvu situaciju na parketu i smanji rezultat do konačnih 31:29.

Veoma interesantan podatak jeste da je ekipa Mokre Gore odigrala utakmicu u kojoj nije zaradila nijedno isključenje.

Najefikasniji je bio Petar Bugarinović, koji je izabran i za igrača utakmice, sa 7 golova. Davor Laković i Ivan Rajičević su postigli po 5, a Dalibor Đorđijević 4. Na drugoj strani 7 puta se u listu strelaca upisao Aleksandar Nikolić.

Upravo Crvena zvezda i Mokra Gora dele 5.mesto na tabeli Superlige nakon pet odigranih utakmica. Sledi reprezentativna pauza, a u 6.kolu nas očekuje i prvi „večiti derbi“ ove sezone.

Crvena zvezda – Mokra Gora 31:29 (18:12)

Beograd, dvorana: “Šumice“. Gledalaca: 200. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Crvena zvzeda 4 (4), Mokra Gora 5 (4). Isključenja: Crvena zvezda 14 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čolović, Pešić 4, Nikolić, Laković 5, Ljubojević 1, Ljubenović, Bugarinović 7, Panić, Hercegovac 2, Dimić 1, Popović, Đorđijević 4, Rajičević 5, Petrić, Stošljević 2. Trener: Nenad Peruničić

MOKRA GORA: Orlović, Milić 4, Biševac, Božović, Aleksić 2, Tomović 3, Nikolić 7, Milenković, Tomić 2, Kasalović D., Kasalović A., Erić 4, Simović, Utvić 3, Davidović 3, Đukić 1. Trener: Veselin Vuković