Zvezda pala u poslednjoj trećini

Hokejaši Crvene zvezde pretrpeli su i drugi poraz, u okviru 2. kola B grupe Kontinental Kupa koji se igra u Italiji. Zvezda je bila na korak od iznenađenja, ali puleni Jovice Rusa nisu uspeli da poslednji period igre zaustave domaćina koji je preokrenuo rezultat i slavio sa 6:4.

Nakon što su u prvom kolu izgubili od mađarske ekipe MAC, u drugom kolu su se sastali sa domaćom ekipom Riten i pretrpeli poraz

Utakmica je krenula dobro za domaćina koji je nakon nešto više od 3 minute vodio već sa 2:0. Zvezda i pored nekoliko isključenja uspeva da se kosoliduje i preko kapitena Marka Brkušanina (asistencija Vjačeslav Čegrintsev – Nikola Kerezović) smanjuje na 2:1 (13. minut).

A onda u drugoj trećini Zvezda pravi preokret. Prvo Andrej Cvik na asistenciju Eisai Arai – Artjom Kulešov, u 23. minuti, dovodi crveno-bele do izjednačenja 2:2, da bi potom Artjom Kulešov u 34. minuti doneo Zvezdi vodstvo od 2:3 i tim rezultatom se završio drugi period.

A onda unutar jedne minute (42. minut utakmice) Riten postiže dva pogotka i preokreće rezultat u svoju korist – 4:3. Domaćini u 49. minuti povećavaju prednost na 5:3, da bi u 51. Daniel Mihal (Daniel Michal) smanjio na 5:4, ali samo minut posle toga domaćin postiže pogodak za konačnih 6:4.

Zvezda sutra od 14 časova igra prozv Jesenica.