Ribnicina peta recka

Ribnica je upisala petu recku u prvoligaškom karavanu, ali do tri boda je stigla teško. Ako u prvom setu nije bilo dileme, onda je nastavak bio više nego dinamičan. Veoma borbena gostujuća ekipa, sa eksreprezentativcem Goran Bjelicom u postavi znala je da kazni svaku grešku „musketara“. U drugom setu domaći su vodili 19-14, ali su dozvolili da gosti naprave seriju 8-0, pređu u vođstvo, pa su ušlo u dramatičnu završnicu. Ribnica je uspela tek osmu set loptu da iskoristi za vođstvo od 2-0. Slična situacija i u trećem setu. Mladenovac je poveo 11-6, pa su domaći serijom 8-0 uspeli da se vrate u meč. Dobrom igrom Skakić i drugovi su stigli do šest set lopti 24-18, ali su iskoristili poslednju. Mladenovčani nisu želeli lako da potpišu kapitulaciju i za prikazano su nagrađeni od malobrojne publike aplauzom. Ribnica nastavlja pohod ka ekspresnom povratku u superligaško društvo.

RIBNICA – MLADENOVAC 3 – 0 (25 – 21, 30 – 28, 25 – 23)

Dvorana: Kutija šibica na Ibarskom keju Gledalaca: 200 Sudije: V. Jović (Kragujevac) i M. Bićanin (Kraljevo)

RIBNICA: Močić (libero), Stefanović 5 (2 bl), Begić 1 (1bl), Marković 1 (2 sg, 2 gr), Zečević, Vukmirović, Petrašinović 9 (4 bl, 2 gr), Milovanović, Paunović 14 (3 bl, 5 sg, 4 gr), Skakić 20 (2 as, 1 bl, 4 gr), Gajović, Usiljanin 9 (1 bl, 1 as, 4gr), Peković Trener: B. Mačužić

MLADENOVAC: Vidović 2 (1 as), Vuković, Božić 5 (3 bl, 3 gr), Radulović 5 (1 as, 3 sg), Marković 3 (1 as, 2 gr), Tasić 2 (2 bl), Radivojević 1 (5 gr), Lazarević 3, Bjelica 19 (2 bl, 3 as, 3 sg, 5 gr), Đurić 6 (3 bl), Glišić (libero)

Ribnica 3 : 0 Mladenovac
Kosovska Mitrovica 3 : 1 Futog
VGSK 2 : 3 Smederevo Carina
Napredak 037 0 : 3 Borac (St)
Loznica 1 : 3 Niš
Železničar (Bg) 1 : 3 Novi Sad