Brnović debitovao pobedom, Budućnost novi lider

Fudbaleri Budućnosti novi su lideri crnogorskog šampionata, pošto su u derbiju 12. kola srušili direktnog rivala za prvu poziciju, ekipu OFK Titograda, rezultatom 2:1.

Budućnost – OFK Titograd 2:1 (Mirković 35, Perović 71 – Kalezić 8)

Petrovac- Sutjeska 1:0 (Vučinić 74′)
Iskra – Zeta 1:2 (Milošević 94′ p. – Adžović 30′, 50′)
Rudar – Grbalj 0:0
Lovćen – Mornar 0:1 (Lalošević 71′)

Tabela: Budućnost 24, OFK Titograd 22, Sutjeska 19, Zeta 19, Petrovac 17, Iskra 15, Rudar 14, Grbalj 13, Lovćen 11, Mornar 6.

Tok utakmice:

81.minut – Pokušaj Perovića, mogao je mladi napadač da riješi meč, ali nije dobro zahvatio loptu prilikom šuta.

71.minut – GOOOOL! Preokret u gradskom derbiju. Rezervista Mihailo Perović postarao se da Budućnost povede sa 2:1.

46.minut – Nastavljen je meč.

Poluvrijeme: Zanimljiva borba u prvih 45 minuta velikog derbija. Neriješeno je 1:1.

35.minut – GOOOOL! I to majstorski Luke Mirkovića. Njegov projektil sa 18 metara ne uspijeva da zaustavi Ljuljanović. Vezista Budućnosti pogodio je rašlje protivničkog gola.

28.minut – Dobar šut Sekulića sa ivice kaznenog prostora.

8.minut – GOOOL! OFK Titograd dolazi do prednosti, nakon kontranapada strijelac Kalezić. Pavićević je upisao asistenciju.

1.minut – Počeo je meč. Na tribinama nešto više od 1.000 gledalaca.

Budućnost direktan obračun za prvo mjesto dočekuje s novim trenerom, igračkom legenmdom kluba, Brankom Brnovićem.

“Plavi” uoči ovog duela ima bod manje od “romantičara” i isključivo trijumfom bi preuzeli čelnu poziciju na tabeli.

S druge strane, izabranici Igora Pamića imaju lijepo iskustvo iz prethodnog međusobnog duela, pošto su na Starom aerodromu trijumfovali 1:0 pogotkom Vaska Kalezića.