Zvezda pala u finišu meča

Večeras su svoju drugu utakmicu u okviru IHL takmičenja odigrale ekipe Crvene zvezde i Celja. Nakon što su sinoć crveno-beli slavili sa ubedljivih 5:0, večeras su se Celjani revanširali pobedili crveno-bele rezultatom 4:5 (0:1, 2:1, 2:3).

Verovatno, pomalo, sigurni da će i večeras napuniti mrežu Celja do vrha, kao sinoć, hokejaši Crvene zvezde su pomalo ležerno ušli u ovaj meč. Istina za volju, jesu imali više prilika u prvom periodu večerašnjeg susreta i pokušavali su da smeste pak u mrežu gostiju, ali im to nije polazilo za rukom. Celjani su pak iskoristili svoju priliku i u 10. minuti preko Aljaž Ogrizeka stigli do vodstva od 0:1. Do kraja ovog perioda nije bilo promene rezultata iako su crveno-beli imali dva puta igrača više.

Početak druge trećine bio je preslikan iz prve. Zvezda je više klizala, više imala pak u svom posedu ali nikako nije uspevala da nađe put do mreže protivnika. I onda, kako to obično biva, kada ne iskoristite svoje prilike,  protivnik to ume da kazni. U 24. minuti Celje je došlo do vodstva od 0:2. Ovoga puta strelac je bio Nejc Kastelic. Činilo se da Zvezda neće uspeti da se vrati u meč iako su naši oklopnici davali sve od sebe. I onda, napokon, u 26. minuti Luka Vukićević, na asistenciju Daniela Mihala, postiže lep gol za smanjenje rezultata – 1:2. Zvezda je nastavila sa napadima koji su urodili plodom u 36. minuti susreta. Naime, crveno-beli su imali igrača više na ledu, a to je uspeo da iskoristi Rus Vjačaslav Čegrintsev koji je na asistenciju Nikola Kerezović – Pavle Podunavac, uspeo da smesti pak u mrežu gostiju za 2:2. Ovim rezultatom završen je drugi period igre.

Poslednji period igre ponovno pripada crveno-belima koji kidišu na gol Celja. To je urodilo plodom u 44. minuti kada Daniel Mihal (asistencija Vasilije Anđelković – Luka Vukićević) donosi vodstvo Zvezdi od 3:2. Samo minut kasnije David Sefič dovodi Zvezdu do vodstva od 4:2. U 55. minuti Nejc Kastelic uspeva da smanji na 4:3. Napadali su u tim trenucima i Zvezda i Celje, jedni da obezbede pobedu, drugi da izjednače. Celje je u svojim namerama uspelo u 59. minuti susreta kada su imali igrača više i povukli golmana, pa se igralo 6 na 4. Strelac je bio Nejc Kastelic za 4:4. A onda na samom kraju susreta Celje dolazi do pobede 4:5 a strelac pobedonosnog gola bio je Rok Leber. Bio je to šok za sve u ledenoj hali Pionir.

Bio je ovo neočekivan poraz crveno-belih i to u trenucima kada su pobedu imali u džepu. Naši oklopnici bi sledeći meč trebalo da odigraju protiv ekipe Vojvodine, 3. oktobra.

Izvor: czbgtv.com