Dimitrije Tucović bolji od Šarbana

Fudbaleri Šarbana, novajlije u Međuopštinskoj ligi Kolubara grupa istok, doživeli su i treći vezani poraz na gostovanjima ove sezone. Ovoga puta na terenu podno Vrapčeg brada u Ćelijama, bolja je bila ekipa Dimitrija Tucovića, koja je slavila rezultatom 3:0. Tako da Šarbanci posle 5. kola ostaju na šest osvojenih bodova, koje su skupili na svom terenu u duelima sa Rudarom iz Radljeva i ekipom Mladosti iz Vrečevića.

Svesni da idu u goste ekipi koja je po kvalitetu možda i najjača u ovoj ligi, Šarbanci su se opredelili za izrazitu defanzivu, samo sa kapitenom Nemanjom Milovanovićem u napadu, u nadi da iz kontra napada mogu uraditi nešto više. Takva igra imala je efekta u prvom poluvremenu jer ekipa iz Ćelija osim terenske inicijative nije uspevala da uradi ništa konkrentno, dok su i Šarbanci imali par poluprilika na drugoj strani. Ipak sve u svemu na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Već na startu drugog poluvremena ekipa iz Ćelija, nakon jednog šuta sa distance, dolazi do prednosti. Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa, ekipa Dimitrija Tucovića koja sa još dva pogotka u narednih 15-ak minuta stavlja do znanja da bodovi ostaju na terenu kraj Ibarske magistrale.

Šarbane je na ovom meču igralo u sastavu: Goran Ranković, Bojan Đukić, Stefan Milovanović, Dragan Avramović, Marko Šišović, Dejan Mirković, Goran Simić, Nenad Ugrenović, Velibor Đurović (Ivan Avramović), Ivan Radovanović, Nemanja Milovanović.

Rudar 1 : 0 Joševa
Crvena Jabuka 1 : 5 OFK Paljuvi
Mladost 0 : 3 Polet (T)
Dimitrije Tucović 3 : 0 Šarbane
Pambukovica 0 : 4 Čučuge
Kalenić 0 : 3 Polet (DL)
Gunjevac 2 : 1 Vrelo