Zitorađa odolela Topličaninu

U 6. kolu Zone Zapad Žitorađa i Topličanin igrali su nerešeno, 0:0. Fudbaleri Žitorađe su u meč ušli sa 14. pozicije dok je Topličanin prvi. Međutim, od prvog minuta meča se videlo da neće biti ni malo lak meč za obe ekipe. Domaćini su želeli da pokažu da su bez prava osporavani, dok je gost želeo da se održi na liderskoj poziciji. Ipak, na kraju meč je završen bez golova, i zasluženo smo gledali dva poluvremena u znaku obeju ekipa. Prvi deo meča pripao je zasluženo Prokupčanima, dok su domaćini na terenu izgledali pomalo pogubljeno, gosti su polako stezali obruč oko gola domaćina, i imali nekolicinu zicera od čega beležimo pokušaje iz 21. i 35. minuta, i oba posle šuta Antanaskovića. Žitorađa se u prvom delu oslanjala mahom na pravovremene intervencije kapitena Cvetanovića, i borbenost u veznom redu Kristijana Stevanovića.

U drugom poluvremenu strateg domaćih uvodi Milenkovića i Sulejmanovića od starta drugog dela koji su uneli živost u redove domaćina, pogotovo omaleni Sulejmanović, kome se kasnije pored ostatka ekipe pridodao i rezervista Blagojević i najbolji akter na današnjem meču kapiten Miljan Cvetanović, te su tako na kraju bodovi podeljeni na ravne časti.Treba napomenuti da je Topličanin u nadoknadi mogao do celog plena ali na sreću domaćina rezervista Marković je u stopostotnoj šansi loptu šutnuo preko prečke.Igrač gostiju Veselinović rekao je da je rezultat realan na kraju posle velike borbe obe ekipe, ali da suđenje nije bilo na zavidnom nivou, što je posebno istakao kao jedan od razloga za ovaj rezultat.

Kapiten Žitorađe Cvetanović izjavio je da su ovi mečevi ono zašto se trenira fudbal, i da ostaje žal za 2-3 neiskorišćene šanse njegove ekipe koje su mogle da odvedu meč u drugom pravcu.

Stadion: FK Žitorađa. Gledalaca: 200. IGRAČ UTAKMICE: Miljan Cvetanović 8 (FK Žitorađa).

ŽITORAĐA: Zdravković 7, Stanković M. 6,5, Blagojević D. 6,5, Momirović 6,5, Cvetanović (k) 8, Stevanović V. 6,5 (od 45. Milenković 6,5), Jovanović 6,5, Stevanović K. 7,5, Stanković I. 6,5(od 67. Blagojević A. 6,5), Mijajlović 6,5, Đorđević 6 (od 45. Sulejmanović 7).

OFK Topličanin: Novaković 7, Agatonović 6, Radulović 6, Stamenković 6,5 (od 69. Babović 6) Radević 6,5 , Veselinović 6,5, Antanasković 6,5, Milićević 6,5, Mitrović 6 (od 58. Stanković 6), Paunović 7, Stojanović N. 6,5 (od 65. Marković 6)Sudije: Popović, Zlatanović, Stojanović 7.