PLS: Inđija - TSC 4:0

Sjajna fudbalska predstava je viđena na inđijskom Gradskom stadionu. "Vojvođanski derbi" je ispunio svaku minutu ove utakmice sa velikom borbom dva tima. Gost već u 6' preti preko Silađija. Tomanović bivši kapiten Inđije odlično pronalazi Silađija koji zaobilazi Anđelkovića, ali ima lošu završnicu. Njegov šut odlazi bar desetak metara od gola Prekovića. Domaćin se u 16' revanšira gostu. Ovog puta mlađani Banjac odlično pronalazi Bosančića, ovaj šutira sa dvadesetak metara levom nogom, ali je golman Filipović na mestu i loptu odbija u polje.

Inđija - TSC, foto: Anđelko Belić, Sportin

Minut kasnije i menja se brojka ispred Inđije na semaforu za 1:0. Odlično je Bosančić dubinskom loptom izbacio Lukića, koji varkom tela dobija prednost, ulazi u kazneni prostor, centrira na suprotnu stranu peterca, a Smiljanić je na pravom mestu i moglo je da počne slavlje domaćina.

U 25' pravu bombu ka golu domaćina upućuje Galić. Šutira sa preko 25 metara, Preković je vrhovima prstiju skreće na stativu. Dugo je vibrirao gol Inđije posle tog šuta. Nešto kasnije oprobao se ponovo Silađi, pa na drugoj strani Ivančević. Bez velike opasnosti za novi gol. u 40' umalo autogol. Izvodili su gosti slobodan udarac, lopta pada u peterac, neko od odbranbenih igrača kači loptu, ali je Preković oprezan.

I kada se očekivao poslednji zvižduk sudije, korner za Inđiju. Bosančić upućuje loptu u srce kaznenog prostora, brzonogog Ivančevića niko ne čuva i on u padu glavom postiže lep pogodak za 2:0. Bolji kraj prvog dela igre zeleno beli ne bi osmislili.

Početkom drugog dela lep potez Tomanovića. Ovaj igrač u 48' onako iz okreta šutira, ali je lopta otišla tik kraj gola domaćina. Dva minuta kasnije i uigrana kombinacija domaćina. Smiljanić je prodirao po desnoj strani napada, šalje loptu ka Lukiću, ovaj se baca ka njoj, ali je ipak "kratak". Gost u nastavku igra nekako smušeno, pa su u 53. minutu prosto poklonili loptu Lukiću. Ovaj šutira iz povoljne pozicije ali kraj gola Filipovića.

Isti igrač u 56' ipak stiže do gola. Opet su gosti petljali, Branković je neodlučan kao zadnji igrač, Lukić mu krade loptu i zaobilazi i golmana i ima na kraju samo zadatak da istu ćušne u mrežu za sada ogromnih 3:0.

Piše i foto: Anđelko Belić, Sportin.biz

TSC u svom sastavu ima pravu malu koloniju bivših zeleno belih igrača. Jedan od njih je i Milisavljević koji je u 58' pokazao zašto je ostao upamćen u Inđiji. Njegov snažan šut i stativa Prekovića je ponovo bila njegov saveznik.

Igrao se 64' kada je bilo 4:0. Inđijska nova "gazela" Bađi Badara na svom debiju postiže gol posle samo šest minuta igre. Posle auta za goste Tomanović gubi duel sa Bosančićem, ovaj sjajno izbacuje u prostor strelca Badaru koji ulazi u kazneni prostor i šutem po travi vara Filipovića.

Do kraja još samo nekoliko poluprilika sa obe strane uz još jednu stativu gosta u poslednjem minutu utakmice. Silađi je raspalio po lopti sa ivice kaznenog prostora, ali gol Prekovića je za Bačvane bio začaran.

Inđija 4 : 0 TSC
Bečej 1918 1 : 5 OFK Žarkovo
Trajal 1 : 1 Metalac
Teleoptik 0 : 4 Javor Matis
Sloboda 0 : 3 Zlatibor
Borac 1 : 1 Sinđelić
Radnički 1923 1 : 0 Budućnost
Novi Pazar 2 : 2 Bežanija