PLS: Inđija - OFK Žarkovo 2:1

Još jedna odlična fudbalska predstava je viđena na Gradskom stadionu u Inđiji. Gosti koji imaju vrlo iskusan tim su se inđijskoj publici predstavili kao vrlo borben sastav igravši posebno u prvih 30. minuta utakmice na granici incindenta. Ipak domaćin je imao pripremljen odgovor za takvu igru, a već u 3. minutu je Smiljanić zatresao prečku golmana Bogdanovića. Bio je to šut sa nekih 25 metara iskosa sa desne strane napada domaćina, a lopta je preletela golmana i pogodivši prečku se odbila u polje. Dva minuta kasnije i Rajić je sa druge strane pokušao da sa distance ugrozi Prekovića. Taj šut je otišao kraj stative golmana domaćina. U 9. minutu domaćin traži penal. Lopta pada u buket igrača, Lukić šutira glavom, ali ostaje nedoumica da li je odbranbeni igrač koristio ruke da spreči put lopte ka svom golu.

Inđija - OFK Žarkovo, foto: Anđelko Belić Sportin

U 14. minutu je bilo 1: 0. Oboren je Smiljanić u prodoru, sudija pokazuje na prekršaj, a Lukić sjajno izvodi taj udarac i lopta završava u gornjem uglu gola gostiju.

Inđija opet preti u 17. minutu preko Ivančevića. Ovaj igrač sjajno pronalazi Kikovića, a ovaj glavom spušta loptu na nogu Lukića koji iz prve šutira preko gola. Akcija za zaslužen aplauz publike. Od tog minuta gosti polako preuzimaju prilike u svoje noge. U 22. minutu beležimo pokušaj Đorđevića, tri minuta kasnije Šake te u 34. minutu i Aleksića. Sve su to bili pokušaji koji su mogli da se izrode u pogodak, posebno poslednji Aleksićev kada je šutirao iz srca kaznenog prostora direktno u Prekovića. Potom mali revanši domaćina u 36 i 45.minutu. Prvo je vrlo agilni Janjić šutirao preko gola onako iz prve, da bi još bolji položaj imao Bosančić, ali je njegov poluvolej završio visoko preko gola.

I kada se očekivao poslednji zvižduk sudija bilo je 1:1. Bila je to duga akcija gosta, lopta sa leve strane napada ide na suprotnu, odbrana domaćina to loše zatvara, usledio je centaršut kroz peterac, a usamljenom Đorđeviću nije bilo teško da zatrese praznu mrežu. Sa centra se praktično nije ni krenulo pa su igrači otišli na odmor.

U drugom poluvremenu gost je nekako pao u igri. Kao da se potpuno potrošio u prvom delu meča. Ni tri izmene nisu ništa promenile, a domaćin je propustio da to kazni na pravi način. Ipak u 55. minutu je bilo, 2:1. Bio je to korner, lopta stiže do Ivančevića koji sa desetak metara od gola maši celu loptu, na njegovu sreću ona odlazi do Smiljanića koji loptu šutira kroz šumu noga i završava iza leđa Bogdanovića.

U nastavku je postojao samo jedan tim. Ogroman posed lopte domaćina i četiri prilike za promenu rezultata. Do njega nije došlo i prosto čudi šta sve nisu iskoristili Kiković u 63', isti igrač minut kasnije, Lukić u 72' te opet ovaj igrač u 74'.

U 88. minutu sumljiva situacija. Sjajno je Lukić izbačen u prostor, kreće sam ka golmanu, ali se visoko podiže zastavica. Ostaje velika dilema da li je to uopšte bio ofsajd.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 400, Sudija: Pavle Ilić iz Kragujevca, pomoćnici: Marko Đuričić iz Loznice i Milorad Jovanović oiz Ljiga. Četvrti sudija: Marko Srećković iz Kragujevca. Delegat: Radomir Elezović iz Novog kneževca. Strelci: Lukić 14' i Smiljanić 55' - Inđija i Đorđević 45+1' - OFK Žarkovi. Žuti kartoni: Smiljanić 81', Anđelković 4' - Inđija, Šaka 43', Garić 81', Rajić 4' - OFK Žarkovo.

Inđija: Preković, Smiljanić, Vuković (Stoiljković 75'), Ivančević, Bosančić (K) (Ciger 89'), Lukić, Kikiović (Mitić 83'), Mirosavljević, Anđelković, Janjić, Rogač. Trener: Srđan Blagojević.

OFK Žarkovo: Bogdanović, Aleksić, Šaka, Garić (Nikolić 69'), Vujović, Đorđević (Bogunović 62'), Mijatović, Rajić, Trivković, Knežević, Đurđević (Kovalenko 82'). Trener: Dejan Rađenović.

Inđija 2 : 1 OFK Žarkovo
TSC 2 : 0 Metalac
Bečej 1918 1 : 3 Javor Matis
Trajal 1 : 1 Zlatibor
Teleoptik 0 : 0 Sinđelić
Sloboda 0 : 0 Budućnost