Otašević u ulozi dželata

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su na gostovanju ekipi Borca u Čačku sa minimalnih 0:1 (0:0), u utakmici 2. kola Prve lige Srbije. Kragujevčani su tokom utakmice propustili sijaset povoljnih prilika za gol, a kazna za te promašaje stigla ih je na isteku 90. minuta, kada je Vladimir Otašević presudio svom nekadašnjem klubu.

Nadali su se potajno navijači Radničkog 1923 da će njihovi ljubimci osvojiti ceo plen na gostovanju drastično podmlađenoj ekipi Borca. Međutim, prvo gostovanje u ovoj sezoni Kragujevčani su okončali porazom, i to nakon primljenog gola u samom finišu susreta.

Bio je to prilično otvoren meč, sa prilikama na obe strane. Čini se da su gosti bili za nijansu bliži postizanju pogotka, ali ih je loša završnica na kraju skupo koštala.

Prvi su, doduše, zapretili Čačani. Nemanja Perić testirao je Lazara Raičevića nezgodnim udarcem sa dvadesetak metara, koji je golman Radničkog 1923 uz izvesne probleme uspeo da ukroti.

U 6. minutu Tasić je napravio kardinalnu grešku promašivši čitavu loptu, ona je stigla do Lukića, ali je usledio katastrofalan udarac. Par minuta kasnije Lukić je ubacio loptu sa desne strane, ona došla na drugu stativu do Todorovića, međutim, ponovo bez željenog epiloga.

Loša procena golmana Raičevića u 18. minutu mogla je skupo da košta Kragujevčane, samo da je Tripković bio preciziniji. Bilo je opasno pred golom Radničkog 1923 i nakon kornera u 34. minutu, međutim, promene rezultata nije bilo.

U 36. minutu raspoloženi Perić je lepo prošao između dvojice igrača kragujevačkog tima, ušao u kazneni prostor i šutirao iskosa sa desne strane, lopta je zakačila Ilića i prohujala pored praznog gola.

Na drugoj strani, Kragujevčani su u finišu prvog poluvremena propustili nekoliko kolosalnih šansi da dođu do vođstva. Lukić je imao dve sjajne prilike da se upiše u listu strelaca, prvu nakon kiksa defanzivaca Borca, a drugu posle odličnog centaršuta Varjačića sa desne strane.

Velike šanse propustili su i Ratković i Toma Todorović, koji nije uspeo da nadmudri protivničkog golmana u situaciji „jedan na jedan“, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku znatno angažovanija i bolja igra Čačana. Tako je u 55. minutu posle dobre akcije po desnoj strani i povratne lopte pokušao Kuveljić, ali je njegov udarac izblokirao požrtvovani Petrović. Razigrani Kuveljić bio je začetnik akcije par minuta kasnije, koju nije uspeo da realizuje Tripković.

Jednu od retkih dobrih prilika u drugom poluvremenu Radnički je imao preko novajlije Slavka Cvjetinovića, koji nije uspeo da iskoristi dobru asistenciju Uroša Aleksijevića i postigne prvenac na debiju.

Igrao se već uveliko 90. minut kada je Kuveljić izveo korner, a visoki štoper Čačana Vladimir Otašević na prvoj stativi nadvisio svoje čuvare i loptu glavom poslao u mrežu, presudivši tako svom nekadašnjem klubu za koji je nastupao u sezoni 2012/2013.

BORAC – RADNIČKI 1923  1:0 (0:0)

ČAČAK
Stadion: Gradski
Gledalaca: 1 000
Sudija: Marko Ivković (Valjevo)
Pomoćnici: Marko Đuričić (Loznica), Milorad Jovanović (Ljig)
Strelac: Otašević u 90. minutu
Žuti kartoni: Šutić, Janjušević, Maslarević (Borac), Ilić, Lalić (Radnički 1923)

BORAC: Mišić, Janjušević, Otašević, Filipović, Tasić, Fićović, Šutić, Kuveljić, Perić, Bogićević, Tripković.

RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Lalić, Petrović, M. Ilić, Markišić, Vujasin, Lukić (od 60. Maksimović), T. Todorović (od 85. Aleksijević), Dimitrić, Ratković (od 67. Cvjetinović).

U ostalim utakmicama 2. kola Prve lige Srbije postignuti su sledeći rezultati: Inđija – Metalac 0:0, OFK Žarkovo – Javor Matis 1:0, TSC – Zlatibor 1:2, Bečej 1918 – Sinđelić 0:1, Teleoptik – Bežanija 0:1 i Sloboda – Novi Pazar 0:0. Danas igraju Trajal i Budućnost.

Fudbaleri Radničkog 1923 u narednom kolu dočekaće na svom „Čika Dači“ ekipu Inđije.

Inđija 0 : 0 Metalac
OFK Žarkovo 1 : 0 Javor Matis
TSC 1 : 2 Zlatibor
Bečej 1918 0 : 1 Sinđelić
Trajal 0 : 2 Budućnost
Teleoptik 0 : 1 Bežanija
Sloboda 0 : 0 Novi Pazar
Borac 1 : 0 Radnički 1923