Lalat srušio Spartak i tradiciju

U utakmici, odigranoj u Kuli, Nišlije su u potpunosti opravdali ulogu favorita pobedivši “domaći” Spartak iz Subotice sa 4:1. Golove za Radnički postigli su, Haskić dva puta, Stanisavljević iz kaznenog udarca i Ranđelović. Počasni pogotak za Subotičane postigao je Čečarić u samom finišu susreta.

Radnički je dobro otvorio utakmicu i već nakon nekoliko minuta stvorio dobru šansu preko japanskog internacionalca Nome. Projektil Japanca prošao je tik pored stative Perića. Pokušao je Noma nekoliko minuta kasnije, ali je lopta fijuknula iznad prečke.

Igrao se 28. minut kada je Haskić doveo Nišlije u vođstvo. Asistirao je Petar Grbić, a napadač Nišlija odlično reagovao sa ivice peterca. Gosti se nisu zadovoljili ovim minimalnim vođstvom, već su pojačali svoje napade, i nakon penala u 35. minutu, Stanisavljević je povećao prednost na 2:0.

Nije mnogo trebalo Radničkom da i nastavak susreta započne golom. Igrao se 51. minut, kada je iz odlične odbrane sevnula kontra, a asistenciju Nermina Haskića u gol je pretvorio Lazar Ranđelović, kome je ovo bio debitantski gol na superligaškim terenima.

Nakon proigravanja sa Sašom Stojanovićem u 74. minutu, Nermin Haskić, postiže svoj drugi gol na utakmici, Radnički je poveo sa 4:0 i više nikakvo čudo nije moglo spasiti domaćine.

U 86. minutu Spartak je uspeo da postigne počasni pogodak. Marčić je u šesnaestercu pronašao "zaboravljenog" Čečarića, koji preciznim udarcem smestio loptu iza leđa golmana Ristića i na taj način postavio konačan rezultat utakmice, Spartak – Radnički Niš 1:4.

U sledećem kolu, u srpskom “El Klasiku” Radnički na svom Čairu dočekuje kruševački Napredak.

SPARTAK ŽK – RADNIČKI NIŠ 1:4 (0:2)

Stadion u Kuli
Gledalaca oko 400
Sudija: Aleksandar Vasić
STRELCI: - 0:1 u 28. Haskić, - 0:2 u 35. Stanisavljević (penal), - 0:3 u 51. Ranđelović, - 0:4 u 74. Haskić, - 1:4 u u 86. Čečarić
ŽUTI KARTONI: Dunđerski, Tekijaški (Spartak) Stanisavljević, Stanković, Noma (Radnički).

SPARTAK: Perić, Tekijaški, Milošević, Marčić, Dunđerski (od 54. Kulinič), Glavčić, Tim Čou, Đenić (od 37. Torbica), Đuričin (od 57. Milić ), Bojan Čečarić, Vukčević

RADNIČKI: Ristić, Todorovski, Crnomarković, Pankov, Stanković, Drinčić, Noma, Grbić (od 71. Aleksandar Jovanović), Stanisavljević (od 59. Stojanović), Ranđelović, Haskić (od 77. Nikodijević).

Voždovac 2 : 0 Dinamo
Spartak ŽK 1 : 4 Radnički (N)
Napredak 0 : 3 Crvena zvezda
Čukarički 1 : 0 Proleter
Vojvodina 2 : 0 OFK Bačka