PL: Siti prejak za Arsenal

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Arsenal sa 2-0 u derbiju prvog kola Engleske Premijer lige.

Siti je sjajno otvorio susret. Čeh je zaustavio pokušaj Sterlinga na početku utakmice. Međutim, Arsenal se nije mogao nikako nametnuti na startu susreta. Siti je to iskoristio i Sterling je u 15. minuti pogodio za vodstvo Sitija. Tek u 20. inuti Arsenal je prvi put zaprijetio. Probao je Beljerin ali je Ederson odbranio. U 27. minuti Marez je sjajno izveo slobodnjak ali je Čeh odbranio njegov pokušaj kao i šut Laporta, koji je naletio na odbijenu loptu. Siti je kontrolisao utakmicu u potpunosti. Arsenal je bio totalno nemoćan. Ipak, u 45. minuti Obamejang je imao sjajnu šansu ali bio je neprecizan. Siti je tako na odmor otišao sa minimalnim vodstvom.

Prvu šansu u nastavku imao je Arsenal ali je Lakazet bio neprecizan. Arsenal je djelovao mnogo bolje u nastavku. Nakon greške mladog Genduzija, Aguero je imao 1 na 1 sa Čehom ali Čeh je još jednom spasio svoj tim. Međutim, samo minut kasnije spasa bilo nije za Arsenal. Bernardo Silva je fenomenalno pogodio za 2-0. Do kraja susreta Siti je čuvao svoju prednost. Arsenal jeste pokušavao ali je falilo koncentracije u samoj završinici te nisu uspjeli postići pogodak. Siti je slavio sa 2-0 i trijumfalno je otvorio sezonu dok je Emeri svoju eru na klupi Arsenala otvorio porazom.