Milojević: Ovo je samo prvo poluvreme

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Vladan Milojević posle utakmice je izjavio da je utakmica protekla onako kako je i očekivao, i da je ovo bilo samo prvo poluvreme.

Utakmica je bila onakva kako smo je i najavili, imali smo protivnika sa specifičnom igrom. Rekao sam i pre meča, ne znam da li mogu da ga uporedim sa nekim timom koji je ranije gostovao ovde u evropskim takmičenjima. Spartak je kolektivna, kompaktna, agresivna, strastvena ekipa, koja igra sa dosta prekida i lakih faulova, i kada je reč o evropskom kriterijumu, da je ustanovljen drugačiji, onda je trebalo svi da dobiju po žuti karton. Prvo poluvreme smo proćerdali, tako da kažem, na prilagođavanje, u drugom smo bili znatno bolji. Pokušavali smo ono što smo se dogovarli, usled nepažnje smo primili gol i sada idemo dalje. Čestitam igračima na partiji, ostaje i drugo poluvreme u Slovačkoj. Sigurno da je Spartak sada u prednosti, ali daćemo sve od sebe i videćemo u utorak šta će biti.

Milojević se nije složio sa konstatacijom da je ovo bila Zvezdina najslabija utakmica u Evropi.

Ne bih rekao da je ovo najslabija utakmica. Igrate i onoliko koliko vam protivnik dozvoli, da se ne vraćamo sada na prošlu godinu… Spartak ima preagresivan stil, nisam za džabe rekao da ovakva ekipa uvek može da napravi problem. Napravili smo grešku pri rezultatu 1:0 i nije trebalo da je napravimo. Videli bismo kako bi bilo da je ostalo 1:0 i kako bi se oni ponašali. Verujem u moje igrače, radi se na dovođenju špica, probaćemo da ga dovedemo.

Zvezdu u revanšu očekuje težak posao, ali jasno je da šampion Srbije mora postići makar jedan gol.

Voleo bih da kažem igračima da se nikada ne plaše i da im nikada ne padne koncentracija, ali to je sastavni deo fudbala. Protivnik ima svoj način, mi svoj, desila nam se ta jedna jedina greška i kažnjeni smo. To je tako, idemo dalje, nema puno za čim da tugujemo, treniraćemo i truditi da ispravimo greške u revanšu – rekao je Milojević.