Nerešeno sa Aranđelovčanima u trećoj proveri

Fudbaleri Radničkog 1923 nisu uspeli da nastave niz pobeda u pripremnim mečevima, pošto su danas u trećoj proveri remizirali na „Čika Dači“ sa Šumadijom iz Aranđelovca – 1:1 (0:1).

Trener Radničkog 1923 Darko Tešović odlučio je da na ovoj utakmici odmara nekolicinu igrača, pa se može reći da je kragujevački tim nastupio u „okrnjenom“ sastavu. Izostanak ove grupe fudbalera odrazio se i na igru Radničkog 1923, koja nije bila tako dobra kao u prethodna dva kontrolna meča, mada je i protivnik bio ozbiljniji.

Srpskoligaš iz Aranđelovca pružio je dobar otpor kragujevačkom prvoligašu, naročito u prvih 45 minuta kada je uspeo da dođe do vođstva, ali nije uspeo da stečenu prednost sačuva do kraja susreta.

Generalno, utakmica nije obilovala prilikama, ali je viđen dobar tempo igre i maksimalno zalaganje igrača oba tima. Fudbaleri Radničkog 1923 su čini se imali veći posed lopte, ali nije bilo konkretnosti u njihovim akcijama i završnog pasa.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je pred golom Kragujevčana, kada se Turković našao u izglednoj poziciji, ali nije odreagovao na pravi način.

Revaširao mu se nekoliko trenutaka kasnije Ratković, koji nije uspeo da nadmudri iskusnog čuvara mreže Šumadije Nićiforovića. Isti igrač zapretio je  u 17. minutu oštrim udarcem po zemlji sa distance, ali je lopta prohujala pored stative.

Aranđelovčani su do vođstva došli u 40. minutu. Ognjen Ilić je u kaznenom prostoru svog tima oborio Pantelića, a sudija Petronijević pokazao „na kreč“. Siguran sa jedanaest metara bio je Kačarević.

Trener Tešović imao je šta da zameri svojim pulenima u poluvremenu

U finišu prvog dela igre ponovo je zapretio Ratković posle udarca glavom pod prečku, ali se još jednom istakao Nićiforović odličnom intervencijom, pa su fudbaleri Šumadije na odmor otišli sa minimalnom prednošću, koja je trajala sve do 57. minuta kada je viđen možda i najlepši detalj na današnjem susretu.

Jovan Lukić je pronašao poziciju za udarac, a zatim raspalio sa dvadesetak metara, uhvativši golmana Nićiforovića na „krivoj nozi“, koji je mogao samo pogledom da isprati put lopte ka mreži. Zaista prelep pogodak, ali na to nas je ovaj fudbaler Radničkog 1923 već navikao.

Jovan Lukić postigao još jedan efektan pogodak u dresu Radničkog
(Foto: N. Kotlajić)

Poslednja prilika za promenu rezultata viđena je u samom finišu utakmice, kada je Marinković dobro izveo slobodan udarac, a lopta očešala stativu i završila pored gola.

RADNIČKI 1923 – ŠUMADIJA (Aranđelovac)  1:1 (0:1)

KRAGUJEVAC
Stadion: „Čika Dača“
Gledalaca: 150
Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac)
Strelci: Lukić u 57. minutu za Radnički 1923, a Kačarević iz jedanaesterca u 40. minutu za Šumadiju.

RADNIČKI 1923: Rumenić, A. Todorović, Đukić, Petrović, Božović, Nedović, Aleksijević, O. Ilić, Apija, Maksimović, Ratković. Igrali su još: Ristović, Lalić, Vidović, Lukić, Đurović, Arsenijević i Hvang.

ŠUMADIJA (A): Nićiforović, Matić, Pajević, Kačarević, Živković, Radenković, Pantelić, Obradović, Milanović, Turković, Starčević. Igrali su još: Jovetić, Ivić, Janjić, Radovanović, Sarić, Ilić, Marinković, Radulović, Radović i Proković.

Naredni kontrolni susret fudbaleri Radničkog 1923 odigraće u sredu, 1. avgusta od 17.30 časova na „Čika Dači“ protiv Sloge iz Požege.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica