Zeleno-beli konačno do pobede

Sudar dva prvoligaša na vrlo dobro pripremljenom terenu je odisao sa prvenstvenim mirisom. Naročito je to bilo vidljivo u prvih sat vremena igre, a igralo se četiri puta po 30 minuta. U prvoj "četvrtini" dve prilike da se nešto i zapiše. Prvo je posle velike greške u zadnjoj liniji gosta Kovačević u onoj "stoprocentnoj prilici", ali Inđija na golu ima pouzdanog Prekovića koji je odbranom ispravio grešku prve linije ispred svog gola. Igrao se tada 6.minut meča. Druga prilika u 24.minutu, ali za gosta. Dobro je tada Banjac pronašao Lukića koji je ušao u kazneni prostor domaćina, ali je neodlučan oko šuta, asistira Smiljaniću, a njegov šut je izblokiran.

FK Inđija, tim, foto: Foto Met

U drugih 30 minuta igre mnogo više događaja, kao da su se igrači tek tada zagrejali. Možda i najlepša akcija meča se dogodila u 35'. Tada su odlično kombinovali momci u plavo beloj opremi, lopta stiže do Vorgučina koji sjajno upošljava Kovačevića, a ovaj petom u petercu pokušava da prevari Prekovića bez uspeha. Četiri minuta kasnije greši Anđelković pošto je u zadnjoj liniji dobio loptu od Prekovića. Grujić je odjednom usamljen u kaznenom prostoru gosta, šutira, a Preković taj let lopte šalje u korner. Korner, ali sa druge strane za gosta je u 43' izveo Banjac. Kifla u maniru onih koji se sećaju iz igračkih vremena Džajića, lopta pada na glavu, ne Lazarevića već Lukića, a ovaj stameni for šutira glavom kraj gola domaćina. Lepa akcija gosta u 47'. Teklo je sve iz prve, Janjić sjajno pronalazi Smiljanića na suprotnoj strani terena, ovaj odmah ka Banjcu koji loptu povlači par metara i šutira. Na žalost lopta je prešla preko noge vižljastom napadaču Inđije i odlazi daleko od gola.

Posle sat vremena igre oba trenera u igru uvode nove postave. U Inđiji se pojavio Maltežan Džejni koji je kao graditelj igre pokazao da ima kvaliteta za zeleno beli dres. Inđija je konkretnija u toj trećoj deonici meča. Povezanije su akcije, a tri su i zaslužile beležnicu. Prvo je povratnik u zeleno beli tim Bosančić šutirao sa ivice kaznenog prostora preko gola, a asistent mu je bio Stojanović. I upravo ovaj igrač je u 78.minutu bio igrač odluke. Pokazao je pre toga da ima Stojanović brzinu, dribling, a sve je to krunisao golom. Dobio je ovaj igrač na desnoj strani napada loptu, varkom tela vara rivala i zaobilazi ga, ulazi u kazneni prostor i plasira loptu iskosa sa desne strane u mrežu domaćina, 0: 1.

Bio je to prvenac Inđije u ovom pripremnom periodu, prvi posle 258 minuta igre.Stojanović je opet u centru zbivanja u 80'. Tada je odlično uposlio Ivančevića koji iz izgledne pozicije šutira visoko preko gola domaćina.

Poslednjih 30 minuta igre i dve prilike na obe strane. Prvo je Bečej mogao do gola iz slobodnog udarca u 102'. Dunjić je propisno "opalio" po lopti, Stanivuković je istu tek u ponovljenoj akciji uspeo da iskontroliše i spasi svoju mrežu. Inđija je do 0: 2 mogla u 116'. Brza polukontra gosta, lopta stiže do vranjanskog Valderame, Mitića koji sjajno šutira pod prečku gola domaćina, ali je golman bio na visini zadatka i loptu poslao u korner.

Bečej. Stadion OFK Bečeja, gledalaca oko 200, sudija: Marko Gnjatović, pomoćnici: Nemanja Malešević i Marko Grujić svi iz Novog sada. Strelac: Stojanović 78' - Inđija.

OFK Bečej 1918: Živkov, Vorgučin, Sekulić, Rahić, Radić, Stanojev (K), Kovačević, Dražić, Tomčić, Grujić, Cvijić. Trener: Branko Savić

Inđija: Preković (K), Anđelković, Ciger, Matović, Ilić, Janjić, Banjac, Vraštanović, Smiljanić, Lukić, Ivančević. Igrali su još: Stanivuković, Zajić, Vidaković, Mrđa, Vuković, Džejni, Mitić, Bosančić, Stojanović, Bobar. Trener: Srđan Blagojević