24.07.2018 mojacrvenazvezda.net

Suduva bez šanse, rutinska i sigurna igre Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde su bez većih problema savladali litvansku Suduvu u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, rezultatom 3:0. Strelci su bili Ebisilio i Radonjić (dva puta). Gosti su praktično samo jednom pripretili odbrani našeg tima, i to nakon greške Zvezdinih fudbalera na polovini rivala. Razlika u kvalitetu je očigledna, pa je jasno da je naša ekipa odradila veliki deo posla kada je u pitanju plasman u narednu rundu. Suduva je došla u Beograd da pokuša da ne primi gol, ali nije uspela u tome, pa je sve došlo na svoje mesto.

Crvena zvezda tako ni u četvrtoj utakmici ove sezone nije primila pogodak.

Zvezda je stekla dva gola prednosti nakon prvih 45 minuta igre na Marakani. Suduva je došla u Beograd da pokuša da kao protiv APOEL-a ne primi gol ili ih primi što manje, pa nije imala ambicija na protivničkoj polovini. Zvezda je kontrolisala igru, a kada je lopta bila u nogama rivala visokim presingom nije dozvoljavala Suduvi da organizuje ozbiljniji napad. To se odrazilo i pred golom Litvanaca, pa je naš tim stvorio nekoliko odličnih prilika i odigrao nekoliko lepih akcija, što je rezultiralo i sa dva pogotka.

Prvi gol bio je prelep individualni potez Ebisilija, dok je drugi predstavljao lepu akciju nekolicine igrača našeg kluba, koju je završio Nemanja Radonjić. Pokušali su još i Degenek, Radonjić i Ebisilio po nekoliko puta, Ben, Jovičić… ali je Suduva imala i sreće. S druge strane, Litvanci nisu nijednom ozbiljnije pripretili Borjanu.

Jedini negativan momenat za naš tim u prvom delu bio je izlazak Krstičića, koji je dobio udarac u uvodnom delu meča, a lekarska služba nije uspela da ga sanira tokom prvog dela utakmice, pa ga je zamenio Jovančić.

Drugo poluvreme obeležio je evrogol Radonjića iz 58. minuta. Zvezda je rutinski odigrala praktično svih 45 minuta, smirila igru i nije dozvoljavala gostima da iz pozicione igre urade bilo šta konkretnije. Jedina opasnost zbila se nakon greške Bena na 40 metara od gola Suduve, nakon čega su gosti probali u kontri da ugroze Borjana, ali gola nije bilo.

Revanš se igra naredne nedelje u Litvaniji.

TOK UTAKMICE

90+3′ KRAJ! Pobeda Zvezde od 3:0.
90+2′ Moglo je biti i 4:0! Nemanja Milić je zaslužio pogodak, ali nije uspeo da ga postigne. Sjajno je šutirao Milić, ali je Kardum odlično intervenisao!
85′ Bez mnogo uzbuđenja u finišu utakmice.
77′ Gobeljić je zamenio Radonjića.
67′ Jovančić šutira iz daljine, golman brani.
64′ Jevtović menja Ebisilija.

58′ GOOOOOOOOL! Radonjić je postigao evrogol. Prvo je prelepo „okrenuo“ čuvara, povukao loptu nekoliko metara u sredinu, a zatim fantastičnim udarcem pocepao mrežu hrvatskog golmana. Ubedljiva prednost Zvezde.
52′ Već u narednom napadu, Radonjić je preambiciozno pokušao iz velike udaljenosti, ali lopta je završila preko gola.52′ Ben je napravio nepotrebnu grešku na polovini gostiju, Suduva je krenula u kontru, Veževičijus je prevario Degeneka, ali bio sebičan i šutirao u spoljni deo mreže, iako je imao bolja rešenja.

46′ Ben se našao u kaznenom prostoru, mogao je bolje da reaguje, ali nije uspeo da bude konkretan.
45+4′ POLUVREME! Zvezda je sigurnom i na momente lepom igrom stigla do dva gola prednosti.
45+4′ Ebisilio je šutirao u kontri sa 30-ak metara, iako je imao Bena na desnoj strani.
44′ Predivan pas Bena ka Ebisiliju, ali Holanđanin nije uspeo da je primiri i krene sam ka golu.
42′ Ben šutira sa oko 25 metara iz slobodnog udarca, pravo u golmana Karduma.
37′ Krstičić je zbog posekotine koju je zaradio na startu meča nekoliko puta bio na klupi, gde mu se ukazivala pomoć, ali je na kraju morao da napusti igru. Zamenio ga je Jovančić.
36′ GOOOOOOL! RADONjIĆ! Predivno je pronašao Ben Stojkovića, koji je poslao loptu u peterac. Milić je natrčao na nju, šutirao, ali pogodio golmana gostiju, da bi loptu koja se odbila poklopio Radonjić i poslao je u mrežu za sigurnih 2:0.
30′ Novi korner za naš tim, Ebisilio centrira, dobar pokušaj Degeneka glavom, ali lopta odlazi pored gola.
29′ Prvi udarac ka Borjanovom golu, ali je Asevedo poslao loptu bar 4-5 metara pored gola Zvezde.
23′ GOOOOOOOL! EBISILIO! Korner za Zvezdu bio je sa leve strane, išli su naši igrači „okolo“, lopta je došla do Ebisilija na oko 25 metara od gola gostiju, on ju je povukao malo unapred i uputio prelep udarac koji je prevario golmana Suduve i završio u maloj mreži leve strane njegovog gola.
19′ Nedugo po udarcu Ebisilija, Radonjić šutira sa 20-ak metara, lopta odlazi pored desne stative gola Suduve.
18′ Nakon nekoliko kornera, Zvezda je konkretno pripretila, ponovo je oprobao udarac Ebisilio, ali je lopta otišla pravo u ruke golmana gostiju.
9′ Topčagić je već dva puta bio na travi zbog povrede prepone, pa je morao na klupu. Zamenio ga je Veževičijus.
5′ Kontra Zvezde, Milić je povukao, vratio do Stojkovića, da bi njegov centaršut zahvatio Ben, ali je slabo šutirao glavom.
3′ EBISILIO! Rezantan udarac našeg ofanzivca sa nekih 20 metara, ali brani Hrvat na golu Suduve.

Utakmica počinje minutom ćutanja, čime će biti odata počast nastradalima u tragediji tokom katastrofalnih požara u Grčkoj.