Rusija - Egipat 0:0 35.minut

Fudbalska reprezentacija Rusije pobedom nad Egiptom od 3:1 u Sankt Peterburgu, obezbedila je plasman u drugi krug Svetskog prvenstva, prvi put kao samostalna država.

Prvi meč drugog kola grupe A, igraju Rusija i Egipat na stadionu u Sankt Peterburgu. Domaćin bi eventualnom pobedom obezbedio plasman u narednu fazu, a Egipćanima odlučuje sudbinu na ovom šampionatu. Sudija je Enrike Kaseres iz Paragvaja, a ovo su sastavi ekipa:

Rusija (4-2-3-1): Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignševič, Žirkov - Zobnin, Gazinski - Samedov, Golovin, Čerišev - Dzjuba.

Egipat (4-2-3-1): Elšenavi - Fati, Gabr, Hegazi, Abdelšafi - Hamed, Elneni - Salah, Abdala, Trezege - Marvan.

Veoma visok ritam utakmice na samom početku, gdje su Rusi par puta imali priliku, pre svih Golovin. Ubrzo je uzvratio Salah, no ostalo je 0:0. Kasnije se smirila igra na obe strane. Najveću šansu za Egipat imao je Salah u 42. minutu, ali šut odlazi pored gola.

GOOOOOOOOOOOOL!!! Na samom startu drugog poluvremena, Ahmed Fati je nesrećno reagovao i od njegovog koljena se lopta odbila u gol za vođstvo Rusije.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Samedov je odlično pronašao Čeriševa, a ovaj je lagano savladao El Šenavija za vođstvo od 2:0.

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Artem Džuba već u sledećem napadu povećava na 3:0.

GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Penal za Egipćane dosuđen uz pomoć VAR sistema, a Salah je smanjio na 3:1.

Nakon tog gola povremeno su napadale obe ekipe, ali je rezultat ostajao isti i domaći je slavio prolaz u narednu fazu.