Mlade rukometašice Jagodine savladale ekipu Rtnja

U pretposlednjem kolu Prve rukometne lige “Istok” za žene ŽORK Jagodina 2 je savladala ekipu Rtnja koja je trenutno na 9. mestu dok je Jagodina bolja za 2 mesta. Utakmica je odigrana u sportskoj hali “JASSA” pred nešto više od 60 gledalaca. U prvih 10 minuta Jagodina nije imala pravi trenutak da otvori utakmicu što je iskoristila ekipa Rtnja i povela sa 4-0. Jagodinke se već u 25. minutu odlepljuju i prave razliku +3 a poluvreme završavaju rezultatom 15-11 dok je konačan rezultat bio 32-23. U drugom poluvremenu mlade Jagodinke nisu stale te su krenule još ofanzivnije što je izazvalo goleadu prvotimke Anđele Mesaroš koja je postigla 10 pogodaka iako je do skoro imala tešku povredu. Pratile su je prvotimka Jelena Bogdanović sa 5 pogodaka dok su devojke iz mlađih pogona pogađale vrlo zadovoljavajuće, Petra Stojanović ubeležila je 5 pogodaka dok je Tamara Marković dodala 4. Anastasija Janković i Mina Milosavljević pogađale su 3 puta dok je Nikolina Milić ubacila 2. U ekipi Rtnja najefikasnija bila je Milica Miladinović sa 7 pogodaka. Sledeće kolo ekipa Jagodine gostuje u Kladovu ekipi Đerdapa a Rtanj dočekuje u svojoj hali Topličanin iz Prokuplja.

Tamara Marković: Utakmicu smo počeli sa željom za pobedom da bismo zadržale 5. mesto na tabeli, ali prvih 10 minuta nisu išle u našu korist. Nismo imali ideju za napad, zaustavljali su nas u svakom polazu, u odbrani su nas prolazili jer nismo pomagale jedna drugoj. Ali onda smo se osvestile i uvele ih u nas ritam. Taj brz ritam smo održale do kraja utakmice i zasluženo obradovali domaću publiku pobedom. Šansu su dobile čak i mladje saigračice i odlično se pokazale.

Žitorađa 39 : 35 Naisa 2
Radan 21 : 16 Dubočica
Topličanin 36 : 21 Radnički
Jagodina 2 32 : 23 Rtanj
Vranje 24 : 28 Đerdap