Incidenti u Novom Pazaru: Kod rezultata 1:1, dosudjen penal za Radnički na pritisak fudbalera domaćih, sudija promenio odluku!

Prema procenama mnogih, Radnički  je u Novom Pazaru igrao  možda i presudnu utakmicu u borbi za opstanak. Naravno, da je , s obzirom na plasman, svaka utakmica u drugom delu prvenstva bila takvog karaktera, ali, u ovom meču Radnilki ,,stoji iznad ponora,,! Pasti ili ostati s nadom da se može napraviti iznenadjenje.

Trener Goran Lazarević bio je prinudjen na odredjene izmene u timu zbg povreda trojice prrvotimaca. Božu Mančića   zamenio je   Uroš Filipović. Nema beka Stojanovskog, na njegovom mestu igra  Miloš Spasić. Umesto  Žeradjanina  starovao je Ivković. Posle duže pauze zbog povreda,  na klupi su Andjelković i Damir Petrov.

Radnički je u prvom poluvremenu u svemu bio bolji tim. Beli,, su imali više loptu u nogama, boje kombinovali na sredini terana i imali dve povoljne prilike.

Najpre je u 10. minutu posle dobre lopte od Spasića u šesnaesetarac u svom stilu ,,uleteo,, Nemanja Petrov . Šutirao je pod prečku ali je  odlični golman Kuč odbranio. U 15. minutu Predrag Ivković je centrirao, uklizao je Dimitrov blizu gola, ali je ponovo Kuč dobro intervenisao. Prvi udarac na gol imao je bivši igrač Radničkog Stefan Marković sa 2o metara šutirao je visoko preko gola. Za razliku od Radničkog, Novi Pazar igra u kompletnom sastavu, zbog toga smo i postavili njihov sastav. Novi Pazar, medjutim, u svemu je u prvom poluvremenu bio nadigran.

Prema utiscim prisutnih sudija  Borko Mijallović   je prrvi deo "svirao 50-50" ! Nadali smo  se da se neće pomeniti.  Prvo poluvreme završeno je bez golova.

U  drugom poluvremenu borbeniji, agresivniji i u svemu bolji Radnički , uspeo je da zatrese mrežu. 54. minut  GOOOOOL O:1  Filip Tolić je ubacio u šesnaeesterac loptu Željku Dimitrovu, naš ,,mister gol,, je prevario Golmana i skoro iz mtvog ugla ciljao na pravo mesto.

58. minut Uroš Filipović je srušen u šesneestercu. Stefan marković je startovao preoštro. Sduija je ĆUTAO! 63.minut  Goool  1:1 Radost je kratko trajala.   Visoki centarfor Admir Kecap ušao je u igru. Posle jednog centaršuta iz neposredne blizine pored nemoćne odbrane  savladao je Stamenkovića.

76. minut  PENAL  za Radnički. Arbitar je pokazao na 11 metara. Srušen je Željko Dimitrov.  Nastala je velika gužva. Rasprava sa sudijom. Pravi metež koji je trajao nekoliko minuta. Vijali su domaći igrači sudiju po terenu. Bilo je psovki, uvreda, pretnji!!! I sudija , da li u strahu , na očigled svih, menja odluku! NIJE PENAL. Pokazuje žuti karton Željku Dimitrovu !!!

Posle ove odluke kapiten Filip Tolić je svoje fudbalere,  nezadovoljni promenom odluke, izveo sa terena! Novi prekid od desetak mnuta. Nastalo je ubedjivanje. Trener Goran lazarević strepeo je za posledice I vratio igrače!!!  Fudbaleri Radničkog su se vraili ipak na teren. U protivnom, usledila bi supenzija. Haos u Novom Pazaru. Nije prvi put. Igra je nastavljena.

80. minut   Goool  2:1  vreme naravno nije preciizno. Pritisak fufbalera Novog Pazara. Pre toga je Željko Dimitrov imao šansu šutirao je glavom sa pet metara ali preko gola. Domaći napadaju, prepuna zapadna tribina na nogama. Strahovit priidak. Svi su  na nogama. Pritisak na sudije, fudbalere Radničkog. U tom sveopštem metežu i nervozi, Kecap je iskoristio nesmotrenost odbrane i postigao drugi gol.

Prva liga Srbije 26. kolo: Novi Pazar – Radnički Pirot

Novi Pazar: Kuč, Djordjević, Hazirović, Šubert, Vusljanin, Ragipović, Vučetić, Avdić, Marković, Zimonjić, Ristov. Rezerve: Nićiforović, Šarac, Lakota, Mihajlović, Novalić, Kecap, Islamović.

Radnički: Stamenković, Spasić, Liščević, Filipović, Miloš Nikolić, Tolić, N.Petrov, Dojkić, Dimitrov, Jovanović, Ivković. Rezerve: Bulajić, Xuchen Yao, Andjelković, D. Petrov, Milan Nikolić, N. Mančić, M.Mančić

Sudija: Borko Mijajlović, Končarevo, Čedomir Andrejićkrušvac, Mitić Miloš Svrljig

Dokle više tako u Novom Pazaru?  Po ko zna koji put!

Ova utakmica, ili ovom  izveštaju  nedostaju  dodatne informacije stvovi, poruke.

U izveštaju smo napisali da je u prvom poluvremenu  SUDIJA BORKO MIJALJLOVIĆ IZ KONČAREVA  korektno vodio meč. "Pola pola"!

Šta se desilo u poluvremenu? U najavi utakmice smo  napisali da su do Pirota stigle vesti o nalogu koji su dobili fudbaleri Novog Pazara da MORAJU  da dobiju Radnički. Da bi spasili. Koga !? Teleoptik koji je Partizan "posinio" Bežaniju koja i ne zna čija je … Koga !?

Ko je to u fudbalskoj Srbiji odlučio da Prvu ligu igraju beogradska naselja, sela i zaseoci, a da jedan fudbalski centar na tako surov način bude  izbačen iz Lige. Najpre ,,čiveni,, Recko  u dve utakmice Dinama, potom Manojlović vajni sudija iz Knjaževca koji je masakrirao Radnički I usred Pirota poklonio pobedu bežaniji, one sumnjive odluke protiv Proletera…. I dane nabrajam više, sramota još veća !!!

Kome smeta fudbalski centar sa infratsrukturom kakvu nema pola Super lige? Šta je to kome Radnički skrivio što želi da igra samo fudbal , što ne igra ,,tri za tri,, sa drugima, što se ne udvara sudijama,što se ne ,,tali,, sa drugima I ne igra za kladionicee,  što niko iz Radničkog neće  da ,,mulja,, sa  klubovima.

Radnički je ostao sam u svom poštenju I zato je IZBAČEN! NA SRAMOTU MNOGIMA. Da ironija bude veća fudbalska Srbija zna! Sve zna! Ali je fudbalska Srbija primorana da ćuti. Samo što nije zaplakao pošteni fudbalski trener, učitelj mnogih  fudbalskih zvezda poniklih u OFK Beogradu,  gde ih je kao trener stvarao. Goran Lazarević, trener Radničkog  je u grču, zaustavljajući dah uspeo da izgovori ono što boli sve poštene ljude.

- Odlučili su, tako su odličili i uradili su. Sve se promenilo u drugom poluvremenu Imali smo 1:0, igrali mnogo bolje, nisu mogli da se ,,sakupe,, Makac Marković je  srušio Uroša Filipovića, čist penal kod našeg vojstva od 1:0. Ništa. Ćutao je. Potom skandal kakav nije vidjen  ni u  Zulu Zulu plemenima!!!

Sudija je  pokazao  na penal , klasičan, Željko Dimitrov je srušen. Tog trenutka kao pravi stampedo, razjareni igrači domaćih ,  jurnuli su  na sudiju. Da li se uplašio za goli život. To nema nigde u svetu. SUDIJA JE PROMEIO  ODLUKU. Ljudi moji, promenio odluku da nije penal i pokazao žuti karton Dimitrovu.

Kapiten Filip Tolić suznih očiju, drhtao je, pozvao je igrač i napustili su teren. Borba za pravdu. Ubedjivao sam ih i vraio. Neka izdrže. Neka nas tuku lažima, kradjom, nepoštenjem. Neko od iskrenih ljudi u loži Novog Pazara priznao je da je bio penal. Bilo  mu je neprijatno.

Do kraja se egzekucija očekivala. ,,Ubijenim,, fizički i psihički , mojim igrčima nije bilo teško dati drugi gol.

I šta sad?? Kako da izadjem, da pogledam fudbalske ljude u oči   a da prećutim istinu.  Kako da im kažem da nemam ni snagu ni želju da radim više u fudbalu. Oboleću. Igrače ne mogu da smirim. Jecaju svi u svlačionici. Šta je to treebalo ovom sudiji. Ajde dag a I razumem, uplašio se čovek zaa sebe !!  Ali, šta je to trebalo fudbalerima Novog Pazara ! Ko je to  naredio DA MORA DA E RADNIČKI POBEDI! Znamo, igurno znamo da je tako bilo!,

Gospodo Radničkii će ipasti iz Lige. Mrlja, velika mrlja , sramota, velika sramota ostaje na fudbalskoj Srbiji. Velika rana koja  neće skoro da zaraste. Ne, ne mogu više..

Tako je jedan skroman, lepo vaspitan čovek, uljudan, završio razgovor  ili svoj monolog. Čujemo da  su Novopazarci koji nisu ostrašćeni govorili  kako je Novi Pazar nesportski, nepošteno, silom, pobedio boljeg od sebe. Koja vajda prijatelji.