Užičani u drugom poluvremenu slomili otpor Kragujevčana

Fudbaleri kragujevačkog Radničkog 1923 pretpreli su poraz na gostovanju ekipi Slobode u Užicu 0:2 (0:0), u utakmici 25. kola Prve lige Srbije. Pitanje pobegnika rešeno je u drugom poluvremenu, kada su Užičani golovima Mirića i Plećića došli do željenih bodova.

Trener Radničkog 1923 Slaviša Kovačević odlučio se da na ovom gostovanju malo „promeša karte“ i pruži šansu mlađim igračima i onima sa manjom minutažom tokom ovog proleća. Tako se posle dužeg vremena u startnoj postavi našao Ilija Matejević, koji je propustio maltene celu jesenju polusezonu zbog povrede, a od prvog minuta zaigrali su još i Živanović, Ognjen Ilić, Cvijović… Na klupi su se našli do ovoga kola standardni Uroš Vidović, Igor Vićentijević, Aleksandar Dragačević i Bojan Miljuš, zajedno sa iskusnim Nenadom Đurđevićem i Sašom Markovićem, dok kapiten Aleksandar Varjačić nije bio ni u protkolu.

I ova podmlađena postava kragujevačkog prvoligaša dobro je parirala Užičanima u prvih 45 minuta susreta. Domaći su ozbiljnije zapretili samo jednom nakon slobodnog udarca sa četrdesetak metara i loše intervencije Raičevića, Đorđević nije uspeo da zahvati loptu, ali jeste Stošković, koji je šutirao pored gola.

Na startu drugog dela susreta pokušao je štoper Slobode Mirić glavom nakon kornera, međutim nedovoljno precizno. Ipak, u 54. minutu Mirić je bio precizniji i nakon povratne lopte Cvetića zatresao mrežu Kragujevčana sa udaljenosti od pet metara.

Ovaj gol kao da je dodatno motivisao domaće fudbalere da krenu još agresivnije ka golu Kragujevčana, u želji da što pre dođu do drugog pogotka koji bi im olakšao posao u pohodu na sva tri boda. Tako je agilni Stošković pokušao udarcem sa ivice šesnaesterca, ali se isprečio Vidović i lopta je završila u korneru.

Na sličan način kako su postigli prvi, Užičani su došli i do drugog pogotka na susretu. Đorđević je u 65. minutu oduzeo loptu na sredini terena i progirao Vučkovića koji je izbio sam ispred Raičevića, usledio je udarac i sjajna intervencija golmana kragujevačkog tima, ali je lopta ponovo došla do Vučkovića, koji se ovoga puta umesto udarca odlučio da asistira usamljenom Plećiću, kome nije bilo teško da sa šest metara pogodi prazan gol kragujevačkog tima za kapitalnih 2:0.

Mogao je do kraja utakmice Plećić da se po drugi put upiše u strelce, ali je izblokiran u poslednjem trenutku, pa nije bilo promene rezultata do isteka svih 90 minuta.

SLOBODA – RADNIČKI 1923  2:0 (0:0)

UŽICE
Stadion: Gradski
Gledalaca: 800
Sudija: Aleksandar Živković (Niš)
Pomoćnici: Miloje Milićević (Prokuplje), Miloš Milićević (Aleksandrovac)
Strelci: Mirić u 56. i Plećić u 65. minutu za Slobodu
Žuti kartoni: Markićević, Stošković (Sloboda), Aleksijević, Petrović (Radnički 1923)

SLOBODA: Cicović, Andrić, Vučković, Glišović, Mirić, Cvetić, Jovanović, Živanović (Babić), Markićević (Plećić), Đorđević, Stošković (Karadarević).

RADNIČKI 1923: Raičević, Matejević, Živanović, M. Ilić, Petrović (od 74. Marković), Aleksijević (od 57. Đurđević), O. Ilić, Cvijović, Gavrović, Lukić, Maksimović (od 57. Vidović).

Fudbaleri Radničkog 1923 nakon 25 odigranih kola drže deseto mesto na tabeli sa 33 osvojena boda. Već u nedelju, 6. maja, od 17 časova na „Čika Dači“ Kragujevčane očekuje veoma važan susret sa ekipom Temnića 1924 iz Varvarina, koja je trenutno prva ispod crte. Pobeda u toj utakmici definitivno bi omogućila Šumadincima da u poslednja četiri kola uđu lišeni briga oko opstanka u prvoligaškom društvu.