"Pala" je i Vojvodina, evro golovi Đorđevića i Xuchen Yaoa!

I posle današnjeg susreta, ostaje nam samo da žalimo što je ovaj tim Radničkog pri dnu tabele, jer će ovo proleće biti upamćeno po izuzetnim rezultatima.Ekipa koja je pojačana šestoricom Kineza, pet su standardni prvotimci, još jednom je, po ko zna koji put pokazala da je imala vrednosti za veća dela, ali da je jesen “izgubila sve”!

Mladi fudbaleri iz Kine uneli su promenu u odnosu prema igri, doterali svoju tehniku, uigrali se sa domaćim igračima i kada se sve to sumira, došlo se do tima koji redja uspehe. Prava je šteta što i prethodna utakmica u Pirotu nije završena pobedom, primljen je gol u poslednjem minutu, tada bi već mogli da razmišljamo o potpunom uspehu.

Iako je bilo skoro 30 stepeni, videli smo odličan fudbal. Novosadjani, proizvod izuzetne fudbalske škole, pokazali su pas igru, dobre akcije, ali su pred svojim golom imali praznina. To su koristrili domaći igrači i propustili priliku da postignu još neki pogodak.

Videli smo dva “evropska gola”. Vukota Mijatović je u 30. minutu “pogodio u trepavicu” odličnog Aleksandra Djordjevića koji je nadvisio čuvara i glavom u “skoku do neba” lobovao golmana. Drugi pogodak liči na golove koje postiže samo Lionel Mesi. Xuchen Yao je postavio loptu na 22 metra od gola, bio je slobodan udarac. “Isekao” je levom nogom u suprotni ugao pogodio “devedeset” i tri golmana da su se naredjala ne bi mogla da brane. Efikasno, preciznio, tehnički doterano. Bravo!

Ovaj meč imao je još jednu ličnost koju treba pohvaliti. Glavni sudija Ana Minić, potvrdila je da je prva dama srpkog sudjenja. Delila je pravdu sa toliko osećaja za igru, poštovala prednost, kažnjavala kada je bilo potrebno, nije se mnogo čula, a li “svaka joj je bila na mestu”. Ana Minić i njena ekipa danas u Pirotu odusdila je za čistu “desetku” kao i golovi koje smo videli!

I na kraju, sa Darkom Marićem, koji je realizovao kompletan projekat dovodjenja Kineza i još mnogo toga, danas je bio domaćin gospodinu generalnom direktor Shanghai SIPG. Očigledno da je gost iz Kine “doneo sreću” našem timu.

Omladinska liga Srbije 25. kolo: Radnički – Vojvodina Novi Sad 2:1 (1:1)

Radnički: Cvetanović 7, Chenyu Yang 7, Kamenović 7 , S. Lučić 8, Mijalković 8, Mijatović 8, Shuaihu Li 7 ( Cvetković), Shaochen Yang 7, Đorđević 8 , Changsheng  Wei (L. Lučić) Xuchen  Yao  8. Rezerve: Stanimirović, Cvetković Hongzhi Wang,  J. Lučić, Jovanović, L. Ćirić, V. Ćirić.

Strelci: Aleksandar Djordjević 1:0 u 30. min, Vladić 1:1 u 43 i Xuchen  Yao  2:1  u 56. min. Crveni karton: (drugi žuti) Radić Vojvodina u 88. minutu.  Sudije: Ana Minić Niš,  Danijela Stojanović Niš i Milan Minić Niš.

Internacional 0 : 3 Spartak
Rad 1 : 4 Voždovac
Radnički 1923 1 : 2 Inđija
Brodarac 2 : 1 OFK Beograd
Crvena zvezda 13 : 0 Moravac Orion
Radnički (P) 2 : 1 Vojvodina
Partizan 2 : 0 Radnički (N)
Čukarički 3 : 1 Napredak