29.04.2018 Administrator

Tesan poraz od lidera na tabeli

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 19.kola Super B lige poraženi od lidera na tabeli, ekipe Novog Pazara rezultatom 32-30,poluvreme 16-15.

Kragujevčani su,iako oslabljeni neigranjem standardnog desnog krila Jovana Poskurice,motivisano ušli u meč protiv lidera na tabeli u ne baš standardnom terminu odigravanja.Domaći su držali vođstvo od 1-2 gola razlike,ali do najveće prednosti dolaze golom Stevanovića tek u 15-om minutu (10-7).Igrači Radničkog uz veliko zalaganje i požrtvovanu igru u oba pravca dolaze do izjednačenja u 26-om minutu (15-15) golom Stanojeva sa linije penala,ali se na odmor ipak otišlo minimalnom prednošću domaćina 16-15.

Početak drugog dela igre je u potpunosti pripao gostima,koji prelaze u vođstvo sa 3 prednosti (17-20,34.min).Velikom serijom 4-0 Pazarci su preokrenuli rezultat i poveli u 40-om minutu golom Međedovića (22-21).Probali su igrači Radničkog sve što je u njihovoj moći da se rezultatski vrate,spustili na gol razlike,ali je Kaltak iz sedmerca u poslednjem minutu utakmice doneo konaćnih 32-30 u korist svoje ekipe.

U redovima domaćina najefikasniji je bio  Zlatko Rakić sa  7 pogodaka a kod Kragujevčana golgeterski istakao Vladimir Dobrosavljević sa 8 postignutih golova.

U narednoj utakmici 20-og kola Radnički će ugostiti ekipu “Hajduk Veljko” iz Negotina. Nakon odigrane utakmice, igrači i stručni štab su iskoristili priliku da posete manastir Đurđevi Stupovi na poziv igumana bratstva Gavrila,koji je u svetovnom životu bio aktivni fudbaler u ekipi Radničkog iz Kragujevca.

Novi Pazar –Radnički 1964:32-30 (16-15)

Novi Pazar: Hala “Pendik”. Gledalaca : 300
Sudije: Darko Grubački,Dušan Vojvodić
Sedmerci:  Novi Pazar 4 (4), Radnički 8 (6)
Isključenja: Novi Pazar 10 min, Radnički  10 min
Igrač utakmice : Marko Antelj

Novi Pazar :  Milojković, Mujčinović, Salković, Badić, Stevanović 6, Arifović 1, Radivojević 6, Ćosović, Miralemović, Mekić, Antelj, Milošević 1, Međedovvić 5, Crnovršanin 1, Rakić 7, Kaltak 5.

Radnički 1964  :  Bogićević ( 10 odbrana), Blagojević, Milosavljević 5, , Đukić, Stošić, Ristić, Dobrosavljević 8, Radivojević, Knežević 6, Simić, Stevanović 4, Radenović, Stanojev 6, , Bogdanović 1, Jovanović ( 3 odbrane), Janićijević.

Novi Pazar 32 : 30 Radnički 1964
Topličanin 23 : 24 Dubočica 54
Lokomotiva 36 : 42 Planinka Prolom voda
Zlatar 30 : 37 Vranje 1957
Hajduk Veljko 32 : 26 Priboj
Karađorđe 27 : 35 Bela Palanka