28.04.2018 Administrator

Kragujevčanke preplivale Moravu

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 15. kola Prve lige Zapad savladale ekipu „ŽRK Čačak“ u gostima rezultatom 24-31, poluvreme 12-13 i tako zabeležile i petu pobedu iz šest susreta ovog proleća.

Prognoze stručnog štaba Radničkog da će gostovanje u Čačku biti jedno od najtežih su se obistinile.Celo prvo poluvreme je proteklo u rezultatskoj klackalici.Radnički je prvi put došao do 2 gola prednosti u 15-om minutu (6-8) golom Jovane Blagojević,ali su iskusnije i fizički dominantnije Čačanke brzo uspele da se vrate u igru i povedu u 20-om minutu (10-9).Ipak su Kragujevčanke otišle na odmor minimalnom prednošću 12-13.

Prvu opipljiviju prednost nakon odmora,gošće su stekle u 36-om minutu pogotkom Nevene Aleksić.Dugo je ta razlika varirala 2-3 gola prednosti za gostujuće rukometašice, koje nikako nisu mogle da se odlepe.Početak kraja svih nadanja domaćih igračica je bio pogodak Anastasije Vlašković u 49-om minutu za velikh 5 razlike (20-25).Mrežu je začarala Jelena Pojužina,a preko i večeras ubitačne u kontranapadima Jovane Blagojević i šuterski sigurne Nevene Aleksić,uz povećanu dozu agresivnosti u odbrani,igračice Radničkog su rutinski privele utakmicu kraju za konačnih 24-31,što je bio znak za slavlje devojaka trenera Kurandića.

Sve igračice Radničkog su dale veliki doprinos ovoj važnoj pobedi,ali moramo istaći Jelenu Pojužinu koja je četvrti put u prolećnom delu sezone imala preko 50 procenata odbranjenih šuteva i time odnela laskavu titulu igrača utakmice.

U redovima domaćina najefikasnia je bila  Milena Mijailović sa 8 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženije bile Nevena Aleksić sa 12 i Jovana Blagojević sa 8 postignutih golova. U narednom kolu ekipa Radničkog je slobodna.

ŽRK Čačak –RK Radnički 1964: 24-31 (12-13)

Čačak: Hala “Mladost”. Gledalaca : 50
Sudije: Dimitrije Savić,Marko  Jovanović
Sedmerci: Čačak 7 (3), Radnički 9 (8)
Isključenja: Čačak 10 min, Radnički  12 min
Igrač utakmice : Jelena Pojužina

Čačak :  Mirković 4, Mijailović 8, Luković 3, Berak, Vukosavljević 1, Krunić 1, Jevremčević, Mirković 3, Mojićević, Urošević 1, Jelesijević 3.

Radnički 1964  :  Pojužina J ( 25 odbrana-4 sedmerca), Radosavljević, Srećković, Cvetanović, Blagojević 8, Anja Vlašković, Mikić 1, Krstić, Anastasija Vlašković 4, Samailović, Tina Petrović, Tijana Petrović 3, Aleksić 12, Radojević 3, Đorđević, Pojužina Ž.

Prijepolje 34 : 25 Metalac 2
Napredak 12 27 : 24 Metalac AD
Čačak 24 : 31 Radnički 1964
Župa 24 : 25 Knjaz Miloš 2