Dva gola prednosti nije bilo dovoljno za pobedu!

Fudbaleri OFK Beograda se na Karaburmu nisu vratili kao pobednici nakon gostovanja Grafičaru na pomoćnom terenu stadiona Crvene zvezde. Iako su vodili sa dva gola razlike, posle svega, kući su poneli samo jedan osvojeni bod, Grafičar - OFK Beograd 2:2 (0:1).

Izdanje "plavo-belih" na ovoj utakmici možemo podeliti u dva poluvremena. U prvom periodu igre "romantičari" su pružili odličnu partiju, da bi u nastavku, u većem delu, izgubili koncepciju željene igre i pokazali se dosta neubedljivo. Za protivnika su imali mladu, energičnu i fizički dosta spremnu ekipu Grafičara koja je "plavo-bele" itekako namučila.

Prvo poluvreme, nakon velike borbe, "romantičari" su završili u svoju korist. Prelep pogodak, sa roga šesnaesterca nakon plasirane lopte u "suprotnu mrežicu" postigao je maestralni Krstić.

U drugo poluvreme igrači sa Karaburme ulaze nekako suviše opušteno i to se itekako odrazilo na situaciju na terenu. Motivisani i poletni prvotimci ekipe sa Senjaka sa puno elana su olako prenosili loptu na gostujuću polovinu i lako dolazili do šesnaest metara. Na sve to se nadovezao i blaži potres mozga kapitena "romantičara" Trajkovića koji je morao da napusti teren, a na njegovo mesto stao Batinica koji je tokom ovog prvenstva dobijao razne uloge na terenu, iako mu je primarna pozicija defanziva u veznom redu.

Ipak, "plavo-beli" postižu još jedan pogodak nakon odlične kontre koju je rutinski završio Veličković, povratnik u tim nakon nezgodne povrede prsta koju je zadobio u Soputu.

Na tribini je bila većina onih koji su sa žudnjom iščekivali novu pobedu "romantičara" pa su nakon drugog gola pomislili da će trijumfom završiti ovu utakmicu. Ipak, "plavo-beli" tim neobjašnjivo spušta tempo igre, a napadi ljubičastih se ređaju. Pogotovo su "romantičari" imali probleme po bokovima u defanzivi, pre svega na desnoj strani gde su protivnici sa lakoćom prolazili do kaznenog prostora. "Plavo-beli" primaju brzo dva razočaravajuća pogotka.

U tim trenucima ništa nije funkcionisalo u timu, a izmene koje je trener Divić napravio nisu donele nikakav pomak u igri. Veličkovića je zamenio Đorđević koji se trudio da pomogne, iako očigledno još nedovoljno oporavljen, a pred kraj susreta Radunovića menja Milovanović.

Dve ogromne šanse "romantičari" propuštaju preko Radinovića koji se okliznuo nakon odličnog prodora Janjića i njegove asistencije i preko Milovanovića koji sa samo nekoliko metara sutira pravo u golmana. Sa druge strane domaći propuštaju još nekoliko dobrih šansi, jednu nakon istrčavanja golmana Čupića, a pogađaju i prečku.

Na kraju, rezultatski pravedno, ali ostaje gorak ukus u ustima svima koji žive za to da "plavo-beli" krenu u povratak na pravi kolosek i povratak u viši rang. Neobjašnjivo su "romantičari" spustili tempo u drugom poluvremenu nakon drugog gola i to im se osvetilo!

Žarkovo je napravilo još veću razliku u odnosu na "plavo-beli" tim, a nastavila se neubedljiva igra svih igrača ovog proleća. Tim nije ni nalik onom timu iz drugog dela jesenje polusezone.

U narednom meču "romantičari" dočekuju ekipu Lokomotive.

Žarkovo 2 : 0 Sopot
BSK Borča 1 : 0 Stepojevac Vaga
BASK 4 : 2 BSK Batajnica
Prva Iskra 2 : 1 Radnički (NB)
Jedinstvo 0 : 1 IMT
Lokomotiva 0 : 2 Radnički (O)
Grafičar 2 : 2 OFK Beograd
Kolubara 2 : 2 GSP Polet Dorćol