Druga pobeda u nizu

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ostvarili su dugu pobedu u nizu. Nakon Radničkog u Nišu savladali su Rad golovima na početku i na samom kraju utakmice.  Đuričin je mrežu pogodio u 2. minutu a Shimura u sudijskoj nadoknadi u 92 minutu. Novom pobedom Spartak se nalazi na petom mestu sa bodom zaostatka iza Čukaričkog i tri boda manje od trećeplasirane ekipe Radničkog iz Niša.

Dobro su otvorili utakmicu domaći, poveli su takoreći iz prvog napada nakon dobre akcije u kojoj je učestvovalo više igrača. Lopta je došla do Đuričina koji je sa desetak metara šalje u mrežu za 1:0. Bio je ovo njegov četvrti gol u svom šestom nastupu u Super ligi. zapretio je  Rad preko Veselinovića, međutim golman Ostojić nije dozvolio da ga iznenade. Par minuta Kasnije Čečarić je mogao da udvostruči prednost, ali odbrana Rada je pravovremeno sprečila novi pogodak.  Gostujući igrači su se više pretili, dve prilike imao je Lutovac, ali Ostojić je oba puta odlično odreagovao.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom poluvremenu imali su igrači Rada. Pokušao je Denić iz daljine i loptu poslao tik iznad prečke. Uzvratili su Golubovi preko raspoloženog Đuričina čiji šut prvo brani golman Stevanovića a par minuta kasnije loptu šalje pored stative u gol aut. Najbolju priliku za izjednačenje Rad je imao u 62. minutu, Volkov je dobro šutirao golman Ostojić je na kratko odbio loptu, natrčao je Denić i umesto mreže pogodio prečku. Bila je to dovoljna opomena za fudbalere Spartaka koji su ubrzo ponovo preuzeli terensku inicijativu i stvarali šanse pred gostujućim golom. Dobru igru krunisali su golom u poslednjim trenucima susreta. Nakon šuta Čečarića, lopta se odbija od prečke do Shimure koji je odlično odreagovao i zatresao mrežu za konačnih 2:0

Spartak Ždrepčeva krv – Rad 2:0 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sudija: Zoran Široki. Strelci: 1:0 Đuričin 2. min, 2:0 Shimura 90+2 min

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Kerkez, Vukčević, Jočić (68. Torbica), Šimura, Čečarić, Glavčić (46. Dieng),  Đuričin (90. Dunđerski), Nikolić.

Rad: Stevanović, Vico, Perendija, Ze Markos, Volkov, Petrović, Denić, Lutocav, Marinković (73. Mladenović),  Birmančević (67. Bjedov) Veselinović(78. Ajković)