Otović ukrotio "vukove"

Slogu je veći deo sezone pratilo i blizu dve hiljade gledalaca, ali kako je prvenstvo KLS odmicalo, a "beli" preuzeli "fenjer" i igrali sve slabiji, na utakmicama kraljevačkog prvoligaša samo 200 vernika. Kao po matrici izgledaju Slogine utakmice, u poslednje četiri primila je 100 i više poena,a protiv Beovuka samo dva faula domaćih u prvih deset minuta i 32 primljena poena.

Nastavak je doneo tri vezane trojke domaćih, pa je reagovala klupa Beograđana kratkim predahom, ali je Otović dodao još jednu trojku za 35-36. Na isteku 16. minuta vezani poeni Bogdanovića doneli su i vođstvo domaćima 41-39 koje je uvećao Ranitović, pa je Sloga utakmicu uvela u potpuno drugačiji tok. Na veliki odmor se otišlo pri vođstvu gostiju 49-52, pošto je Musić za pet sekundi pretrčao ceo teren i lagano položio loptu u koš Sloge.

Na početku treće četvrtine Sloga napravila seriju 7-0, ali je Beovuk na isti način uzvratio. Igralo se egal u ovom periodu koji je Sloga ponovo završila bez bonusa, ali su Beograđani zahvaljujući mirnoj ruci Nemanje Vučićevića pred poslednju četvrtinu imali prednost 72-74.

Rešetao je koš "vukova" Nikola Otović iz svih pozicija, doneo Slogi prvi put i pet poena prednosti, ali sve je to poništio kapiten gostiju Bogdan Dragović serijom od tri vezane trojke, pa je egal rezultat bio pred poslednjih pet minuta. Otović je nastavio teror, ubacio je 41 poen, a tačku na treću prvenstvenu pobedu "belih" stavio je Nenad Vuković sa linije penala, 106-99.

SLOGA – BEOVUK '72 106 - 99 (21-32, 28-20, 23-22, 34-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: Jovčić i Mrdak (Beograd), J. Juras (Novi Sad)

SLOGA: Vuković 23, Bogdanović 10, Milošević 9, Otović 41 (11 as), Malešević, Glišović, Ranitović 16 (11 sk), Ilić 2, Đorđević 7, Erak, Vujović, Stefanović.

BEOVUK '72: Miculović 2, Dragović 20, Musić 4, Nerandžić 17 (11 sk), Grušanović 16, Vojinović 19, Maksimović, Pavlović, Vučićević 22 (8 as), Stiković.

Vojvodina 100 : 95 Tamiš
Sloga 106 : 99 Beovuk 72
Zlatibor 81 : 76 Dunav
OKK Beograd 69 : 86 Mladost Admiral
Borac 80 : 73 Vršac
Spartak 64 : 76 KKK Radnički