Arsenal slavio na San Siru

Fudbaleri Arsenala pobijedili su Milan na San Siru 2:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Ekipa Arsena Vengera je u gostima stvorila veliku prednost pred revanš, odličnom realizacijom šansi u prvom poluvremenu.

Gosti iz Londona su golovima Mhitarjana i Vilšira u 15. i četvrtom minutu sudijske nadoknade prvog dijela riješili pitanje pobjednika.

Milan je u drugom poluvremenu konstantno bio u napadu, ali bez izrazitih šansi, sa dosta pokušaja iz daljine, prije svih večeras nepreciznog Bonaventure.

Atletiko Madrid je bez Stefana Savića preslišao moskovsku Lokomotivu 3:0.

Golčina Saula Nigeza sa 30 metara otvorila je goste, a Kosta i Koke ovjerili su praktično plasman u četvrtfinale i prije revanša u Moskvi.

">http://

Iznenađenje je priredio Salcburg. Austrijski tim savladao je u gostima Dortmund 2:1. Beriša je sa dva gola u sedam minuta najavio senzaciju, a do kraja je domaći itm samo ublažio poraz preko Širlea.

http://<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6fxbyl" allowfullscreen allow="autoplay"></iframe>

I u Moskvi su se radovali gosti. Marselo je pogotkom u 68. minutu donio Lionu pobjedu protiv CSKA.