Jasenička opštinska liga: Budućnost (VD) - Pobeda 1:1

U meču drugog kola prolećnog dela prvenstva Jaseničke opštinske lige ekipa Pobede je remizirala u duelu sa osmoplasiranom ekipom Budučnosti iz Vlaškog Dola. Po veoma teškom i blatnjavom terenu igrači Pobede nisu mogli da razviju svoju prepoznatljivu pas igru, koja krasi ovu ekipu i to je pored blago je reći tendencioznog  sudjenja glavnog arbitra koštalo gostujuću ekipu gubitka dva boda, koja objektivno kvalitetom je zaslužila.

Po kišovitom vremenu pred oko 100 gledalaca uz prisustvo navijačkih grupa obe tima, utakmica je bila neinteresantna sa dosta oštre igre. Strelac prelepog gola za ekipu Pobede bio je Igor Janković. Igrač utakmice sigurno je bio golman gostujuće ekipe Nenad Matejić, koji je maestralno odbranio dve prilike u prvom poluvremenu, a u nastavku je ulivao dozu samopuzdanja ekipi Pobede. Tim je bio oslabljen neigranjem suspendovanog Srećka Ivanovića i sprečenog kapitena Dušana Popovića. Osetio se nedostatak njih dvojice u igri. Debitovao je Nikola Glišić, ali nije pokazao ništa naročito, nadamo se da će pružati daleko bolje partije u nastavku prenstva.

Pobeda je nastupila u sledećem sastavu: Na golu pomenuti Nenad Matejić, desnog beka je igrao Dušan Marković sasvim solidno, levog beka Nikola Ivanović koji je bio na udaru oštrih startova, štoperski tandem činili su Aleksandar Jovičić koji je opet igrao povređen i Goran Batinić od koga se očekivalo više. Po desnom boku delovao je pomenuti debitant Nikola Glišić, a po levom Saša Pavlović koji se dosta trudio ali ništa mu nije polazilo za nogom, na sredini mladi Aleksandar Bisenić koji je na poluvremenu izašao zbog povrede, kapiten u ovom meču Miroslav Janjić koji je kao po navici zadovoljio i odsečeni Aleksandar Radivojević. U napadu je bio usamljeni Igor Janković. Igrali su još i Veselin Mihajlović koji je imao par dobrih prodora i ne zapaženi i Aleksandar Rašković. Gol je primljen iz kontranapada.
Ovim remijem ekipa je ostala na četvrtoj poziciji sa 25 bodova, smanjena je razlika izmedju sada već trećeplasirane ekipe Šumadije iz Azanje, koja je kod kuće izgubila od lidera Radnika iz Smederevske Palanke rezultatom 2:4, na 2 boda. Ekipa Vodice je povećala razliku u odnosu na ekipu Pobede na 3 boda pobedom nad ekipom Bašina rezultatom 6:2.  Prvi pratilac ekipa Mramorca smanjila je razliku sa 4 na 2 boda, pobedom u Pridvoricama nad ekipom Belih Orlova rezultatom 1:3.
Treba napomenuti da su omladinci Pobede ponovo osvetlali obraz klubu pobedom 0:5, najzapaženiji akteri tog susreta bili su strelci Aleksandar Đurđević i Dane Dimitrijević, ali i ostatak ekipe je igrao sjajno. Remi je teška srca prihvaćen i arhiviran, sledeći protivnik je elipa Bačinca koja je u ovom kolu pobedila ekipu Udarnika iz Baničine rezultatom 3:1.

Bačinac 3 : 1 Udarnik
Budućnost 1 : 1 Pobeda
Šumadija 2 : 4 Radnik
Beli Orlovi 1 : 3 Mramorac
Vodice 6 : 2 Bašin