Let "plavih golubova" preko Ibra

Ribnica je protiv Subotičana imala poslednju šansu da ostane u igri za opstanak. tako su puleni Boška Mačužića i počeli meč, iamko su bili oslabljeni neigranjem korektora Paunovića zbog bolesti. "Musketari" su od,mah poiveli 7-3 i to je bio signal za prvi tajm aut gostiju koji nije doneo mnogo boljeg u igri pulena Igora Žakića. Ribnica je na tehničkom tajm autu imala šest poena prednosti,a bilo je vidljivo da su domaći igrali sa velikim žarom, odlična odbrana i blok uz kvalitetna napad kreirali su ovu prednost. Veoma dobru igru odbojkaši Ribnice su nastavili do kraja ovog dela igre, Spartak jednostavno nije imao rešenja ni načina kako da se suprotstavi Kraljevčanima. Skakić sa pozicije korektora i braća Bojić su deklasirali goste u ovom setu i ostavili ih na skromnih 14 poena.

U drugom setu, stvari su se okrenule na terenu. Serija grešaka V. Bojića omogućila je Spartaku da stekne vođstvo, pa je na 8-4 za goste trener Ribnice morao da posegne za prvim predahom u ovom delu igre. Predah je koristio domaćima, jer je usledio nalet Ribnice za koji gosti nisu imali rešenja. "Musketari" su poveli 10-9 i to je bio signal za Igora Žakića da zatraži tajm aut. I dalo je rezultata, jer je Spartak serijom 3-0 povratio vođstvo na tehničkom tajm autu. Ulazak Tumbasa pokrenuo je goste,a Eremić i Kecman su mudro i staloženo čuvali prednost i na kraju stigli do izjednačenja 20-25.

U trećem setu izjednačena igra, bez izraženijeg vođstva rivala,a na tehničkom tajm autu Spartak je imao poen prednosti. Uspeli su puleni Igora Žakića da održavaju minimalno vođstvo,a onda u završnici seta da posle asa Jungića dođu do velikih 21-18. Gosti su došli do četiri set lopte, iskoristili treću za konačnih 22-25.

Očekivalo se da će Ribnica sa većim žarom i željom odigrati nastavak meča, ali u četvrtom setu su i dalje utakmicu kontrolisali Subotičani. U uvodnom delu ovog seta dominirali su srednji blokeri Kovačević i Tumbas čije su kacije i serija poena doneli prednost Spartaku od 12-9 na tehničkom tajm autu. Usledila je nešto kasnije i serija odličnih servisa Jungića i isto tako duga serija grešaka domaćih koja je Spartak vodila ka sigurnoj pobedi. Onako kako je Ribnica dominirala u rvom setu, tako su odbojkaši sa severa Bačke bili dominantni u četvrtom setu i pobedom se učvrstili na visokoj trećoj poziciji u eliti. Ribnica je večeras najverovatnije overila kartu u jednom pravcu, ka Prvoj ligi Srbije.

RIBNICA - SPARTAK (SU) 1 - 3 (25-14, 20-25, 22-25, 16-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: J. Jovanović (Beograd) i D. Savić (Zemun).

RIBNICA: Stefanović 7 (2 bl, 1 as. 4 gr), Medurić 9 (4 bl, 1 as, 1 sg), S. Bojić 16 (1 bl, 1 as, 4 sg, 4 gr), Skakić 13 (2 bl, 6 gr), V. Bojić 10 (2 as, 7 gr), Bićanin 1, Močić (libero 1), Trivunić 1, Vukmirović, Petrašinović 1, Paunović, Milovanović (libero 2) Trener: B. Mačužić.

SPARTAK: Arsenoski 1 ( 4gr), Jungić 14 (2 as, 2 sg), Eremić 16(1 as, 1 bl, 5 sg, 4 gr), Kovačević 9 (4 bl), Kecman 8 (1 bl), Sinđelić 2, Milović (libero), Veselinović, Peić (libero 2), Seizović, Rajković, Tumbas 8 (2 as, 1 bl) Trener: I. Žakić.