Paljani slavili na domaćoj stazi

Prvog dana FIS trke ''Majnex cup'' na Ravnoj planini pobjede su odnijeli domaći takmičari Maja Tadić i Marko Šljivić.

Ovo je prva od dvije trke slaloma koje se voze danas i sutra na Ravnoj planini, ujedno to su i trke u kojima se hvataju jedni od posljednjih vozova za Olimpijske igre, ali i trke koje su ujedno juniorski šampionati Bosne i Hercegovine.

Maja Tadić je u konkurenciji djevojaka slavila sa 1.72 sekunde prednosti ispred Šejle Merdanović, a treća je bila Jelena Vujičić, reprezentativka Crne Gore.

Na petom mjestu se našla Nina Petrović, još jedna reprezentativka BiH.

Kod muškaraca Marko Šljivić je slavio ispred dvojice Grka, Ioannisa Proiosa, i Nikolaosa Tziovasa koji su sa identičnim vremenom, sa zaostatkom 1.33 ušli u cilj iza Šljivića.

Strahinja Stanišić je bio sedmi, Eman Emrić osmi, Dino Terzić 14, Strahinja Đokanović 17, a Tarik Pilav 22.

Sutra se vozi još jedna slalomska trka u obje konkurencije, a zanimljivo je da je i za ove FIS trke na Palama prijavljena slavna violinistkinja Vanessa Mae no ona se nije pojavila na startu današnje trke.