Pobeda Partizana u Indjiji

U 16. kolu fudbalskog prvenstva Srbije danas je u Inđiji Partizan pobedio istoimenu superligašku ekipu sa 3:1(1:1). Na gradskom stadionu, pred oko 5.000 gledalaca, po hladnom i vetrovitom vremenu, utakmicu je sudio Svetislav Marušić iz Kraljeva. Strelci su bili: Princ Tejgo u 12. i 63. i Ilijev u 50. minutu za Partizan, a Milan Davidov u 31. minutu za Inđiju. Žuti kartoni: Bubalo, Dimitrov (Inđija), S.Ilić (Partizan).

Inđija: Poleksić, Novaković, Jakšić, Tanasijević, Joksimović-, Vučetić, Bukobratović, Davidov (Isidorović), Slović, Bubalo, (Misini), Dubajić (Dimitrov).
Partizan: Stojković, Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski, Petrović, Babović, S.Ilić (Tomić),Vukić (Smiljanić), Princ Tejgo, Ilijev(Adija).

Partizan je posle ubedljivije igre u drugom poluvremenu zasluženo pobedio domaći tim. Po teškom, raskvašenom terenu, lider prvenstva nije pružio sjajnu igru, ali je i to bilo dovoljno da ostvari planiranu pobedu.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević je na teren izveo, po mnogima, neobičan sastav, u kome nije bilo mesta za Mohameda Kamaru, jer je igrao samo sa jednim "zadnjim veznim". Sve ostalo bilo je po starom, jer Stanojević nije odustao od svoje formacije rasporeda fudbalera na terenu.
Mladi trener Inđije Zoran Janković, kao debitant u trenerskom poslu, pokušao je da presing igrom onemogući dominaciju Partizana na sredini terena, ali je u tome uspeo samo u prvom delu meča. Sudija Marušić je tri puta na kratko prekidao utakmicu, jer su navijači Partizana grudvama snega gađao pomoćnog sudiju.

U narednom kolu Partizan gostuje Hajduku u Kuli, dok Inđija će biti gost Crvenoj zvezdi. Nakon današnje utakmice Partizan i dalje vodi na prvoligaškoj tabeli.

Inđija 1 : 3 Partizan
Sloboda PS 2 : 2 Hajduk
Metalac 2 : 0 OFK Beograd
Čukarički Stankom 0 : 3 Rad
Javor 1 : 1 Borac
BSK Borča 0 : 0 Spartak ZV
Jagodina 1 : 2 Vojvodina
Crvena zvezda 1 : 0 Smederevo