08.12.2017 Administrator

Srpkinje osvojile Lajpcig

Ženska reprezentacija Srbije osvojila je Lajpcig! Izabranice selektora Ljubomira Obradovića savladale su Južnu Koreju 32:28 za prvo mesto u grupi i tako izborile plasman u osminu finala gde će se sastati sa reprezentacijom Crne Gore.

Borbene i brze Korejke predvođene sjajnom Riu ušle su bolje u meč od Srpkinja. Povele su Azijatkinje 4:2 u osmom minutu, a na prvo vođstvo Srbije se čekalo još četiri minuta, kada je Dragana Cvijić u karakterističnom prodoru postigla gol za 6:5. Posle gola Marine Dmitrović za 7:5, Korejke su napravile seriju 4:0 i naterale selektora Ljubomira Obradovića da zatraži tajm-aut (7:9, 18.).

Dogovor je urodio plodom, a Srbija je do poluvremena ponovo okrenula rezultat u svoju korist uz golove Tamare Radojević i Slađane Pop Lazić - 15:14.

Iskoristile su srpske rukometašice šansu da i sa igračicom manje u polju postignu gol i povedu preko Sanje Damnjanović sa tri gola u 40. minutu - 20:17.

Par loših napada, kaznile su Korejke i u 48. minutu izjednačile na 23:23, kada je Obradović pritisnuo taster za tajm-aut. Dve dobre asistencije Andree Lekić za Lavko i Pop Lazić, kao i gol Damnjanović, odvele su Srbiju na 26:24 u 53. minutu. Novi gol Pop Lazić održao je Srbiju na +2 - 28:26.

Sjajne su Srpkinje bile u završnici i u potpunosti nadigrale Koreju za prvo mesto u grupi.

Srbija - Južna Koreja 32:28 (15:14)
Dvorana: "Arena" u Lajpcigu. Gledalaca: Sudije: Erdogan, Ozdeniz (Turska).
Srbija: Tomašević, Čolić, Radosavljević, Krpež Šlezak, Lwkić, Števin, Lavko, Damnjanović, Nikolić, T. Radojević, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović, Stoiljković, Cvijić, Dmitrović.
Južna Koreja: Džu, Park, Džong, Kim, Džo, Hjesu Song, Rju, Džung, Čoi, Sim, Kim, Kang, Džijun Song, Džijung Song, Li, Ju.
SEMAFOR: 2:4 (8.) 7:5 (12.) 7:9 (18.) 9:9 (12.) 15:13 (29.) 20:17 (40.) 22:19 (44.) 24:24 (51.) 27:25 (55.)