06.12.2017 Administrator

Radnički protutnjao pribojem

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 11. poslednjeg kola Super B lige savladali ekipu Priboja iz istoimenog grada rezultatom 21-32, poluvreme 10-19 i tako uspešno završili jesenji deo sezone sa skorom 6 pobeda,1 remi i 4 poraza, što je ogroman uspeh za najmlađu ekipu lige i debitanta u ovom rangu takmičenja.

Početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi samo do 9. minuta i rezultata 5-5 kada silno motivisani Kragujevčani preuzimaju stvar u svoje ruke i serijom 6-0 dolaze u vođstvo 5-11 (19.min).Domaći rukometaši su probali da daju sve od sebe,ali to nije poremetilo goste da nastave u istom ritmu i na poluvreme odu sa velikih 9 golova prednosti ( 10-19 ).

Početak drugog poluvremena Pribojcima nije doneo ništa dobro.Radnički nastavlja u istom ritmu i već u 33.  minutu dolazi do maksimalnih 11 razlike (11-22). Ređale su se maštovite akcije gostiju a trener Milentijević je dao šansu većini igrača,koji su je znalački iskoristili.Sve je funkcionisalo u redovima Kragujevčana,počev od sigurnih Jovanovića i Ristića na golu do poslednjeg igrača na terenu,tako da konačan skor nijednog trenutka nije doveden u pitanje.

U redovima Priboja najefikasnijisu  bili  Aleksa Miković i Saša Milinković  sa po 6 pogodaka a kod Kragujevčana su četvorica igrača postigla po 5 golova – novajlija Andrej Biševac, Miloš Stevanović, Stefan Stanojev i Jovan Poskurica.
Ovom utakmicom je završen jesenji  deo sezone.

RK Priboj –RK Radnički 1964: 21-32 (10-19)

Kuršumlija: Hala “Sportska dvorana”. Gledalaca : 200
Sudije: Miloš I Đorđe Jevtić
Sedmerci: Priboj 0 (0), Radnički 5 (4)
Isključenja: Priboj 6 min, Radnički  6 min
Igrač utakmice : Mihajlo Knežević

Priboj:  Španjević, Kuburević, Miković 6, Radisavljević 2, Bajramović 3, Zuković, Milinović 6, Radović, Đurović , Omerović 1, Đondović 1, Prijović, Šljuka 1, Kašerić, Cmiljanović 1.

Radnički 1964:  Blagojević 1, Đukić 2, Stošić, Mutavdžić 2, Ristić V.,Ristić F.( 7 odbrana), Dobrosavljević 2, Biševac 5, Knežević 4, Simić 1, Stevanović 5, Stanojev 5, Poskurica 5, Bogdanović, Jovanović ( 15 odbrana), Janićijević.

Priboj 21 : 32 Radnički 1964
Karađorđe 22 : 27 Dubočica 54
Hajduk Veljko 31 : 31 Planinka Prolom voda
Novi Pazar 31 : 26 Vranje 1957
Topličanin 22 : 25 Zlatar
Lokomotiva 32 : 33 Bela Palanka