SEHA: Našičani bolji u Pančevu, Meškov odbranio bodove od PPD Zagreba

Juče su odigrana tri meča SEHA GAZPROM lige. Nexe iz Našica remizirao je na gostovanju pančevačkom Dinamu – 25:25, Meškov je savladao PPD Zagreb 24:23, dok je najlakše do bodova stigao aktuelni osvajač EHF Lige šampiona i regionalnog takmičenja – RK Vardar u meču sa RK Vojvodina 37:22.

Meškov iz Bresta odigrao je veoma težak meč protiv PPD Zagreba na svom terenu gde su odneli cela 2 boda. Utakmicu je otvorio Šumak preko kontre, rezultat se do 27. minuta gde Razgor odvaja domaću ekipu na 10-8 dok u 29. minutu Božić-Pavletić pojačava na 11-8 dok Vori postiže gol i zaključava prvo poluvreme rezultatom 11-9. U drugom poluvremenu Meškov se odvojio u jednom trenutku na 5 razlike i polako privodio utakmicu kraju, Zagreb se kasno probudio što nije bilo dovoljno da skinu bod izvrsnoj ekipi iz Bresta. U domaćem sastavu najbolji na meču bio je Horak sa stopostotnim učinkom sa 4 pogodaka dok je Damir Bičanić iz Zagreba ubeležio 8 golova od 11 šuteva.

Rukometaši Vardara dočekali su srpsku ekipu Vojvodine koja je u ovom meču pokušala da dođe do trijumfa ali u tome je opet bila sprečena. Najbolji u domaćem sastavu bio je Popovski sa 10 postignutih golova dok je u ekipi Vojvodine, Dušan Trifković bio najbolji sa 6 golova od 13 pokušaja. Zanimljivo je to da na ovom meču nije branio Arpad Šterbik već Daniel Gjorgjeski koji je bio uspešan i zabeležio 18 odbrana. Na drugoj strani njegov Kolega Jelić ubeležio je samo 11 odbrana od 42 šuteva. Utakmica je završena rezultatom 37-22.

Za ekipu iz Pančeva ovo je bio četvrti bod u ovom takmičenju čime je ova ekipa uspešnija od Vojvodine učinkom 1-1-7.