Maestralna igra romantičara za kraj jeseni

Kraj jesenjeg dela sezone je u svakom Ofkovcu ostavio dozu žala jer kako se prvi deo šampionata finiširao izdanja naših igrača su bila sve bolja i bolja i opšti je utisak da se romantika vratila na Staru Karaburmu! Pravo je uživanje gledati kako se na lak i lepršav način dolazi do samog gola protivnika!

Peta pobeda u nizu OFK Beograda, ukupno jedanaesta u prvenstvu, zabeležena je na gostovanju Radničkom u Obrenovcu! U ovoj beogradskoj opštini smo poslednji put gostovali jeseni 2003. godine kada smo u elitnom rangu remizirali 1-1.

Utakmica je odigrano po lepom vremenu, nešto težem terenu za igru, pred oko 350 gledalaca od kojih je najaktivniji deo bio onaj koji je čitavo vreme organizovano davao podršku Romantičarima i bio dvanaesti igrač svom timu u pravom smislu te reči. Meč je odigran na stadionu Radničkog koji je prelep i prava je šteta što je ostao nedovršen.

Od samog starta Ofkovci su uspostavili kontrolu igre i agresivnim i smislenim napadima ugrožavali gol domaćih. Već u desetom minutu navijači OFK Beograda su se radovali! Nakon odlične akcije po boku Đorđević šalje dobar pas u srce šesnaesterca Radničkog, a Janjić rutinski sprovodi loptu u mrežu.

Samo pet minuta nakon našeg vođstva Iličić koristi gužvu u kaznenom prostoru Radničkog i postiže drugi pogodak za plavo-bele!

Do kraja poluvremena viđamo par dobrih akcija domaćih, ali je Čupić na mestu. Janjić je dosta aktivan po levom boku, ali ga domaći pogibeljnim startom kraj aut-linije izbacuju iz igre pa je umesto njega u igri Lazić. Prve prognoze su srećom dobre po našeg Vasilija i kažu da nije obnovio povredu članka koja ga je ranije mučila. Beležimo još brzih napada preko Đorđevića i Lazića koji se tokom celog meča poigravao sa protivnikom na desnom boku, a pokušaji sa distance Đurića, koji je takođe fintama lako prelazio prepreke igraća domaćih, nisu bili dovoljno precizni.

U drugom poluvremenu Radnički samo u prvom delu pokušava da se nadigrava sa Plavima. Vrlo brzo totalnu kontrolu igre u svojim nogama drže igrači Beograda. Ređaju se napadi preko bokova, a glavni protagonisti su Lazić i Đorđević.

U 66. minutu viđamo ružne scene i bespotrebnu gužvu na terenu kada je sudija Delević pokazao direktne crvene kartone Pavličeviću i našem Krnjincu nakon par izmenjenih uvreda.

I nakon toga situacija na terenu se ne menja i Beograd nastavlja sa atacima. Poslednjih desetak minuta utakmice donela su nove golove. Dva nova u mreži domaćih! Prvo je se korpulentni Radunović izvio koliko je dugačak i glavom sa nekoliko metara zatresao mrežu Šugića nakon asistencije Lazića, a poslednji gol za gostujući tim na ovoj utakmici postiže Basara preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca! U nadoknadi vremena domaći uspevaju da postignu počasni pogodak nakon duela jedan na jedan našeg golmana Čupića i Jevremovića, pa iako je golman OFK Beograda isprva uspeo da odličnom i požrtvovanom akcijom dođe do lopte ona se ipak nekako otkotrljala do igrača Radničkog koji golom zatvara ovaj sjajan meč!

Sledi čini se preduga pauza u prvenstvu koja traje sve do početka marta, a naš klub prvi deo šampionata završava na drugom mestu iza Žarkova.

BASK 1 : 1 Sopot
BSK Borča 1 : 1 Prva Iskra
Žarkovo 4 : 2 Jedinstvo
Stepojevac Vaga 0 : 5 Lokomotiva
BSK Batajnica 1 : 1 Grafičar
Radnički (NB) 0 : 0 Kolubara
IMT 2 : 0 GSP Polet Dorćol
Radnički (O) 1 : 4 OFK Beograd