U Jovcu odluka pala sa penala!

U Jovcu kraj Kraljeva lepa fudbalska predstava. Sastali su se domaći tim Ribnica i Popovići iz istoimenog mesta na levoj obali Zapadne Morave. Bio je to, može se reći, derbi sredine tabele, posle kojeg mogu biti zadovoljni malobrojni ljubitelji fudbala.

Najpre su u 3. i 4. minutu pripretili gostujući fudbaleri ali je najpre šut Vukićevića osujetio golman Ribnice a zatim je Đorđević sa pet - šest metara traljavo šutirao. Od tada domaćini preuzimaju inicijativu a u centru pažnje bio je Zdravković u 9. minutu kada je propao njegov pokušaj loba. Lopta je otišla pored leve stative. Puleni trenera Gorana Saveljića su postigli jedini pogodak iz jedanaesterca

Popoviću (žuti dresovi) i Ribnica pred početak susreta u Jovcu

U prodoru je bio Zdravković ušao je u šesnaesterac protivnika, krenuo u levu stranu a onda ga je golman Štavljanin zaustavio na nepropisan način. Siguran sa bele tačke bio je Jović - 1:0.

Jedan od ataka na gol gostujučeg tima foto: Stole

U nastavku i dalje su više od igre imali domaćini. Ređale su se povoljne prilike za pogodak ali je odlični golman Boro Štavljanin na vošeban način zaustavljao atake napadača Ribnice. U dva navrata lopta je pogodila prečku a najmalerozniji je bio upravo brzonogi Jovan Zdravković koji je, ipak, s pravom poneo epitet igrača utakmice.

RIBNICA - POPOVIĆI 1:0 (1:0)

JOVAC - Gledalaca 50. Sudija: Stefan Lazović (Čibukovac) 8. Strelac: Jović: u 26.(Ribnica). Igrač utakmice: Zdravković (Ribnica)

Ribnica: Grbović 7, K. Dončić 7, Stanković 7,5, Tomić 6,5, Biočanin 6,5, Vujić 7, Vukadinović 7, Zdravković 8, Ristić 7,5, Jović 7, Saveljić 7

Popovići: Štavljanin 7,5, Trišović 6,5, Jovanović 6, Đokić 6,5, Otašević 7, Baltić 7, Dugandžić 6,5, Djordjević 6,5, V. Baltić 6, Vukićević 7, Denić 6,5

Omladinac 0 : 2 Stubal
Real 2 : 1 Polet
Borac 3 : 2 Radnik
Proleter 2 : 0 Novi Pazar 1928
Ribnica 1 : 0 Popovići
Granit 1 : 2 Budućnost