Niške rukometašice sigurne pred Čelendž kup
Kako su ranije u odnosu na ostale ekipe rukometašice Naise odigrale poslednji meč jesenjeg dela sezona, u kome su sigurno pobedile Mladost sa 29:19, svoje okršaje 3. runde Čelendž kupa, one će dočekati sa liderske pozicije Super lige. Ono što raduje je i što su već drugu utakmicu zaredom dva golmana niškog sastava proglašena za najbolje aktere.

Golman Jovana Stranjanac najbolji igrač utakmice; foto: Vanja Keser

Sada su na redu evropski izazovi, jer će Nišlijke u petak i subotu u hali “Čair” odigrati dvomeč sa izraelskim Makabijem.

Svega 15 minuta trajao je otpor Mladosti u “Čairu”, a onda je profunkcionisala odbrana domaćih, što se odrazilo i na rezultat. U narednih 15 minuta samo se uvećavala prednost Nišlijki, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo 17:12.

I nakon pauze nastavila se dominacija Naise - odbrana je pronašla rešenje za najboljeg strelca Super lige Leposavu Glušicu, golman Jovana Stranjanac skidala je ono što bi malo kome pošlo za rukom, uz jedan sedmerac.

Posebno atraktivan je bio napad u kome su Nišlijke gotovo izgubile loptu, većina rukometašica krenula je ka suprotnoj strani, dok se Katarina Radović otimala sa rukometašicom iz Nove Pazove. Na kraju se izborila, prosledila Aleksandri Stefanović, koja je lako pogodila za 22:13.

Desetak minuta pred kraj meča Anastazija Đoković pogodila je za dvocifrenu prednost, koju su održale do kraja, uprkos tome što je uskoro trener Svetislav Jovanović postepeno ubacio ceo drugi tim.

Tražio sam da napravimo što veću razliku da bih dao šansu ostalim igračicama i pokušao da ih sačuvam za Makabi. Tokom prva 3, 4 kola golmani su dobro branili, odbrana je bila kvalitetna i tu je i rezultat. Ono što ja najviše cenim je dobra odbrana, kontranapad i to smo večeras pokazali - ispričao je Jovanović.

Ovom pobedom Naisa je završila jesenji deo sezone veoma uspešno, sa 8 pobeda i jednim porazom, a trenutno i nadom da će Bekament uspeti da pobedi Medicinar, čime bi niški sastav tokom pauze bio na liderskoj poziciji.